Apple’ın Yeni İşletim Sistemi macOS Sierra Bu Akşam Çıkıyor

Apple’ın Yeni İşletim Sistemi macOS Sierra Bu Akşam Çıkıyor

PAYLAŞ

En son iPhone 7 tanıtımında gündeme gelen Apple’ın yeni işletim sitemi macOS Sierra 20 Eylül (bu akşam) TSI ile 20:00’de yayınlanacak.

Uzun süredir beklenen Mac sahiplerini yakından ilgilendiren güncelleme kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlayacak. Artık Mac’te de kullanılabilen Siri şimdi iOS, macOS, watchOS ve tvOS’ta hizmet vermeye başlayacak.

macOS Sierra’nın Çarpıcı Özellikleri

macOS ve Siri

Hiç şüphesiz ki macOS Sierra’nın en can alıcığı özelliği siri olacak! Siri sayesinde sevdiklerine sadece istediğiniz mesajı söyleyerek gönderebilecek, bulmak istediğiniz dosyaları Siri’den rica edecek, etkinlikler ve randevularınız en sevdiğiniz müzikleri çalma işini yine Siri ile konuşarak halledeceksiniz.

Universal Clipboard

Sierra ile gelen yenilikler arasında kopyala – yapıştır özelliği: Mac ve iPhone’larımız arasında ekosistem çok daha fonksiyonel hale gelecek. Kopyala – Yapıştır özelliği sayesinde, Mac bilgisayarınızdan kopyalayıp, iPhone telefonunuzdan yapıştıra-bileceksiniz.

Auto unlock 

Bu özellik sayesinde kolunuzdaki saatiniz (Apple iWatch, iWatch 2) ile Macbook’unuzun tuş kilidini şifre girmeden otomatik olarak açabileceksiniz.

macos-sierra_logo

macOS Sierra hangi Mac’ler ile uyumlu?

  • MacBook (2009 sonu veya daha yeni model)
  • MacBook Pro (2010 ortası veya daha yeni model)
  • MacBook Air (2010 sonu veya daha yeni model)
  • Mac mini (2010 ortası veya daha yeni model)
  • iMac (2009 sonu veya daha yeni model)
  • Mac Pro (2010 ortası veya daha yeni model)

Bir Cevap Yazın