Bylock’ta Yeni Dalga: 20 bin Kişilik Liste Belirlendi

Bylock’ta Yeni Dalga: 20 bin Kişilik Liste Belirlendi

PAYLAŞ

FETÖ operasyonu kapsamında Bylock kullanan 20 bin kişi daha belirlendiği iddia edildi. Yeni listede bu kez, daha üst düzeyde bazı devlet görevlilerinin de yer aldığı öğrenildi.

FÖTÜ terör örgütü tarafından Bylock isimli uygulamayı kullandığı tespit edilen 53 bin kişilik listenin ardından 20 bin kişilik yeni bir liste belirledi. Liste, adli ve idari işlemler yapılması amacıyla ilgili kurumlara gönderilmeye başlandı.

15 Temmuz darbe girişimi öncesinde, girişimi organize eden Gülen yanlılarının kullandığı Bylock iletişim sistemini kullanan kişilerce ilgili yeni tespitler yapıldı.

Habere göre, akıllı cep telefonlarında yer alan özel bir programla işletilmeye başlanan Bylock sistemini ortaya çıkartan Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), 20 bin kişilik yeni bir liste belirledi.

Darbe girişiminin ardından MİT’in yaptığı çalışmalarla referans kullanıcıların verdiği şifrelerin yüklenmesiyle “çok güvenli” biçimde haberleşmeyi sağlayan sistemle ilgili daha önce devlet görevlilerinden oluşan 53 bin kişilik listenin ardından 20 bin kişilik ikinci liste hazırlandı.

MİT’teki uzmanlarca hazırlanan listede hemen her devlet kurumundan personelin yer aldığı ifade edildi. Liste, adli ve idari işlemler yapılması amacıyla ilgili kurumlara gönderilmeye başlandı. Yeni listede bu kez, daha üst düzeyde bazı devlet görevlilerinin de yer aldığı öğrenildi.

PAYLAŞ
Önceki makaleGoogle Twitter’ı Satın Alacak mı?
Sonraki makaleTwitter’a ‘beğenmedim’ Tuşu Geliyor
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK