Whatsapp Sayesinde 20 Günde, 900 Ceza Kesildi

Whatsapp Sayesinde 20 Günde, 900 Ceza Kesildi

PAYLAŞ

Trafikte kural ihlali yapan sürücülerin WhatsApp üzerinden ihbar edilebilmesini sağlayan sistem, şimdiden 900 kişiye ceza kesilmesini sağladı.

Günümüzde teknoloji kullanımı bütün insanlar arasında yaygınlaşmış durumda. Çoğumuzun kullandığı akıllı telefonlar üzerinden gelişmiş uygulamalar sayesinde birçok işlemi kolayca gerçekleştirebiliyoruz.

WhatsApp-voice
İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürü Mesut Gezer, birkaç gün önce sürücülerin trafikte karşılaştığı yanlış davranışları ve kural ihlallerini bildirmesi amacıyla kendilerine ait olan “533 155 0 155” ve “552 155 0 155” numaralı iki hat aldıklarını bildirmişti. Sürücülerin bu hatlara, ellerinde bulunan video ve kural ihlali gerçekleştirilen görüntüleri WhatsApp yoluyla iletmesi durumunda sürücüler hakkında yasal işlem yapılabileceği bildirildi.

Sadece İstanbul’da uygulamaya giren bu sistem, ilk 20 gün içerisinde 900 sürücüye ceza kesilmesini sağladı. Trafik Kontrol Komuta Merkezi tarafından belirtilene göre sistem üzerinden 15.000 görüntü ve video iletimi gerçekleşti. 20 kişilik bir ekip tarafından kontrol edilen sistem, şimdiden oldukça işe yaramış gibi görünüyor.

Bir Cevap Yazın