iPhone 5S İnceleme

iPhone 5S İnceleme

PAYLAŞ

Apple‘ın kısa süre önce satışa sunduğu iki telefon modelinden bir tanesi olan iPhone 5s‘i test merkezimizde ağırlıyoruz. Ürün, an itibarıyla Apple’ın ürettiği en gelişmiş telefon olma özelliğine sahip. Satışa sunulduğu ilk haftasonu toplamında iPhone 5c‘yle beraber 9 milyonluk satış elde eden cihazın, resmi olarak iPhone 5c’yle birlikte aralık ayı gibi ülkemizde satışa sunuldu.

iPhone 5s görünüş açısından iPhone 5′e benzese de, donanım tarafında yapılan değişiklikler; iPhone 3G ile iPhone 3GS veya iPhone 4 ile iPhone 4S arasındaki güncellemelere göre çok daha geniş kapsamlı oldu. Yepyeni renk seçenekleri sunan Apple, öte yandan Touch ID adı verilen parmak izi okuyucusuyla iPhone için yeni bir dönemi başlattı. İşlemcide yapılan güncellemeler de çok daha geniş kapsamlı oldu, Apple A7 işlemcisi 64-bit mimarisiyle mobil cihazlarda yeni bir kapıyı açtı. Ayrıca her zaman olduğu gibi kamerada da dikkat çekici iyileştirmeler yapıldı.

iPhone 5S, yeni bir işlemci, daha iyi pil ömrü ve daha iyi bir kamera, bir de parmak izi tarayıcısıyla geliyor.Giriş düğmesine entegre yeni parmak izi tarayıcısı (ne kadar iyi çalıştığını anlatacağız), işlemci hızının katlanması, güçlenen kamera ve fazlası, iPhone 5 ile aynı tasarım içinde bizlere sunuluyor.

GENEL DEĞERLENDİRME
Teknik Özellikler
74 %
Ekran ve Tasarım
74 %
Kamera ve Multimedya
77 %
Fiyat / Performans
76 %
PAYLAŞ
Önceki makaleYazmak Ve Yaratıcı Yazarlık
Sonraki makaleSelülit Kürü
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.