ACER Las Vegas’ta düzenlenen CES’te Yeni R 13’ü Tanıttı

ACER Las Vegas’ta düzenlenen CES’te Yeni R 13’ü Tanıttı

PAYLAŞ

Acer CES’te , 5. Nesil Intel Core İşlemcilerin, R 13 dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarların inovatif serisi ve kendi ödüllü S7 Ultrabooklarıyla başlayarak mobil serisi arasına dahil edileceğini duyurdu.   

 

Ultra hızlı 802.11ac kablosuz ağ oluşturma standardı bir önceki nesil standardından (802.11n) 3 kata kadar daha hızlıdır ve uzak mesafeler için geliştirilmiş  kapsama alanı sunuyor. 1.8 cm’den daha ince ve yalnızca 1.5 kg olan Aspire R 13 Serisi, 13.3 inç ekranın 180 derece dönebilmesini ve böylece geleneksel bir dizüstü bilgisayarın verimlilik özelliklerini bir tablet rahatlığıyla sunarak bir çok şekilde kullanım imkanı veren Acer Ezel Aero menteşe özelliğine sahiptir.  Geleneksel dizüstü bilgisayar tasarımından vazgeçmek istemeyen, fakat daha fazla seçenek ve esneklik isteyenler için tasarlanmıştır.

5. Nesil Intel Core işlemciler ve 802.11ac kablosuz bağlantıya ek olarak, hızlı performans için 1TB’a(2) kadar Katı Hal Sürücüleri ile RAID-0 desteği ve 8GB bellek, bu cihazları iş ve eğlence için ideal kılar.

Bugün pazardaki en iyi görüntüleme deneyimlerini sunan R13 dizüstü bilgisayarlar aynı zamanda Gorilla Glass 3 tarafından korunan süper yüksek çözünürlüklü (WQHD) (2560 x 1440) veya full yüksek tanımlı (FHD) (1920 x 1080) dokunmatik ekranlar sunar.  Her iki ekranda da bulunan Zero Air Gap teknolojisi yansımaları azaltırken, FHD modeller geniş görüntüleme açıları için IPS teknolojisine sahiptir.  Ayrıca, parmak izi önleme teknolojisi lekelerin azaltılmasına yardımcı olurken, yansıma önleme teknolojisi yansımaları minimuma indirir ve dahili bir ışık sensörü ekrandaki görüntüleri iyileştirmek için ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlar.  Her iki ekran da çizim, yaratıcılık ve ortak çalışma için opsiyonel Acer Active Kalem ile birlikte kullanılabilir.

Profesyonellerin ve diğer tüketicilerin aynı şekilde beğenecekleri diğer özellikler arasında sinematik surround ses için Dolby Digital Plus Home Theatre ve üstün ses tanıma ve ses işleme için Acer Purified Voice mevcuttur.  Aynı zamanda web kamerası/görüntülü sohbetler, konferans bağlantısı, VoIP çağrıları ve sesli komutların her zaman kristal netliğinde olmasını garanti eden Skype™ sertifikalıdır.

Aspire S7 Ultrabook –İnce, Şık ve Şimdi Her Zamankinden Daha Hızlı

Acer’ın ödüllü dizüstü bilgisayarı Aspire S7 Ultrabook, aynı zamanda 5. Nesil Intel Core işlemciler ve ultra hızlı 802.11 ac kablosuz teknoloji ile yenilenecektir.

Tümüyle alüminyum parlak beyaz bir tek parça tasarıma sahip olan ve bir tablet inceliğindeki Acer S7 Ultrabook son derece hafif ve ince olmasına rağmen, 12.9 mm kalınlığı ve 1.3 kg ağırlığıyla esnek ve dayanıklıdır.

S7’nin Corning® Gorilla® Glass 2 ile kaplı dokunmatik ekranı tam 180 derece geriye eğilebilir ve ekranın bir tablet gibi de  kullanılabilmesi için bir masaya yatırılabilmesine izin verir; bir kısayol tuşuyla görüntüyü 180 derece döndürerek ekranın başkalarıyla paylaşılabilmesini kolaylaştırır.  Kapaktaki çift dönüşlü menteşe dokunmatik kontrol için mükemmel direnç oluşturur.

Modeller arasında süper yüksek çözünürlüklü WQHD (Wide Quad High-Definition) 2560 x 1440 IPS ekranlar veya FHD 1920 x 1080 çözünürlüklü FHD IPS ekranlar mevcuttur.  Tüm modeller son derece hızlı okuma/yazma süreleri için 8GB dahili bellek, RAID 0 yapılandırmasında Katı Hal Sürücüleri (128GB veya 256GB) barındırmaktadır.

Diğer önemli özellikler arasında kablosuz olarak bir televizyona bağlanmak için Kablosuz Ekran (WiDi) teknolojisi, Acer Purified Voice, pil ömrünü uzatan ve Ultrabook’un kullanımını konforlu bir hale getiren yenilikçi bir termal tasarım olan “TwinAir” soğutma sistemi bulunuyor.

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

5. Nesil Intel Core işlemci ve 802.11 ac özelliklerine sahip Aspire R 13 Serisi Avrupa, Orta Doğu ve Asya’da Ocak ayından itibaren 999€ başlangıç fiyatıyla temin edilebilecektir.

5. Nesil Intel Core işlemci ve 802.11 ac özelliklerine sahip Aspire S7 Serisi Avrupa, Orta Doğu ve Asya’da Ocak ayından itibaren 1,199€ başlangıç fiyatıyla temin edilebilecektir.