Akıllı evler için TP-Link’den yüksek hızlı yönlendiriciler.

Akıllı evler için TP-Link’den yüksek hızlı yönlendiriciler.

PAYLAŞ

TP-LINK, akıllı ev ve ofisler için yüksek hızlı iki yeni yönlendiriciyi (router) çok yakında satışa sunuyor. 300Mbps kablosuz bağlantı hızına sahip yeni yönlendiriciler beyaz, şık kasaları ile gözlere de hitap ediyor.
Kablosuz ağ pazarının dünya lideri TP-LINK, internete bağlanan akıllı cihaz sayısının artmasına paralel evlerde daha çok kullanılmaya başlanan yönlendirici (router) modellerini sürekli genişletiyor. Son olarak 300Mbps hızında TL-WR840N ve TL-WR841ND model yönlendiricilerin satışa sunulacağı duyuruldu. Yüksek aktarım hızına sahip bu ürünler kolayca kurularak güvenli şekilde internet dağıtımı yapabiliyor. Çok sayıda cihazın internete bağlandığı evler ve ofisler için uygun olan her iki model de beyaz renkli, şık kasaya sahip.

TL-WR840N-V1-02
TL-WR840N model yönlendirici, hem kablolu hem kablosuz bağlantıyı destekliyor. Gelişmiş kablosuz performansı ile VoIP, HD video, online oyunlar için akıcı bir internet bağlantısı sağlayan ürün, WPS (Wi-Fi Protected Setup) düğmesi sayesinde çok basit bir şekilde güvenli WPA2 şifreleme oluşturabiliyor. Bu sayede ağı dış tehditlere karşı koruyan ürün, kablosuz ağın performansını artırmayı sağlayan teknolojilerle donatılmış. Bunlardan biri de CCA (Clear Channel Assessment) Teknolojisi. Daha kararlı kablosuz sinyaller için otomatik olarak temiz kanalı seçen bu teknoloji, kanal çatışmalarını önlüyor. Böylece kablosuz ağın performansı büyük ölçüde artıyor. Ayrıca IP QoS fonksiyonuna sahip olan TL-WR840N, ağın performansını düşürecek kritik uygulamaların önüne geçiyor. İstenilen trafik tip(ler)ine önceliklendirme ve Bant Genişliği Yönetimi ile ağa bağlı tüm kullanıcılara belirlenen bant genişliği ataması da yaparak optimize ağ performansı için üstün özellikler sunuyor.

Uzak mesafelere ağ sinyalini ulaştıran yönlendirici: TL-WR841ND
TP-LINK’in yakında satışa sunacağı bir diğer yönlendirici TL-WR841ND de 300Mbps kablosuz hıza sahip ve 802.11n standardında. Diğer yönlendirici gibi ev ve küçük ofislere yönelik olan bu model, 2T2R MIMO teknolojisi sayesinde yüksek hız gerektiren HD video, VoIP, online oyun gibi uygulamalarda bile gelişmiş bir kablosuz performans sunuyor. Ayrıca Quick Setup Security (QSS) tuşuna tek basışta ve birkaç saniye içinde WPA2 şifreleme yaparak güvenli bir ağ bağlantısı sağlayan ürün, kablosuz ağın menzilini de artırıyor. 802.11g ürünleriyle karşılaştırıldığında kablosuz ağın hız ve menzilini kat be kat arttırıyor. Bu sayede daha geniş mekanlarda sorunsuz kablosuz bağlantı sunuyor.