Amazon’un İlk Akıllı Telefonu Kindle Göründü

Amazon’un İlk Akıllı Telefonu Kindle Göründü

PAYLAŞ

Amazon’un altı kameralı ve 3D ekranlı akıllı telefonu önümüzde ay tanıtılacak ancak, telefonun neye benzediğini öğrenmek için daha fazla beklemene gerek yok. 
Amazon’un akıllı telefonu, daha önce tasarımını gizleyen bir kılıf ile fotoğraflanmıştı. BGR, telefonun yeni ve net bir fotoğrafını daha yayınladı; telefonla ilgili kesin bir dille iddialarda bulundu. Bunlar arasında, telefonun tek elle rahat kullanılabildiği ve bu cihazın Amazon’un satışa sunmayı planladığı birçok akıllı telefondan yalnızca ilki olduğu yer alıyor.

Amazon’un isimsiz akıllı telefonunun teknik özellikleri arasında 4,7 inç 3D ekran, dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemci, 2 GB bellek, dört ön ve iki arka kamera ile Kindle Fire tabletlerdeki gibi üzerinde bir hayli oynanmış bir Android işletim sistemi bulunduğu da gelen bilgiler arasında.

Amazon’un ilk akıllı telefonunu özel kılan ise ön bölümünde konumlandırılan dört kamera ile 3D mobil deneyim yaşatacak olması. Bu dört kamera, kullanıcının suratını sürekli olarak takip edecek ve ekrandaki 3D içerikleri görüş açısına en uygun şekilde üretecek. Bir diğer deyişle, ne açıdan bakarsan bak, telefondaki üç boyutlu görüntüleri olabilecek en iyi şekilde göreceksin. Öndeki dört kamera ayrıca Xbox Kinect’teki gibi telefonun hareketlerle kontrol edilmesini sağlayacak.

Wall Street Journal’a göre, Amazon ilk Kindle akıllı telefonunu bu yılın üçüncü çeyreğinde satışa sunacak.