Bethesda Wolfenstein: The Old Blood’i Duyurdu

Bethesda Wolfenstein: The Old Blood’i Duyurdu

PAYLAŞ

MachineGames tarafından geliştirilmekte olan Wolfenstein: The Old Blood 15 Mayıs 2015’te kutulu olarak PlayStation 4 ve PC için satışa sunulacak.

Yıl 1946, Naziler II. Dünya Savaşını kazanmanın eşiğinde. Durumu Müttefiklerin lehine çevirmek için son bir çaba göstermek isteyen B.J. Blazkowicz Bavyera’da iki parçadan oluşan epik bir göreve çıkıyor. Wolfenstein: The Old Blood’ın ilk parçasında – Rudi Jäger and the Den of Wolves – BJ Blazkowicz General Deathshead’in bulunduğu yerin koordinatlarını çalmak için Castle Wolfenstein’e sızıyor ve kendisini manyak bir hapishane müdürü ile karşı karşıya buluyor. İkinci kısım olan The Dark Secrets of Helga Von Schabbs’ta ise kahramanımızın koordinat arayışı onu Wulfburg şehrine götürüyor ve burada karanlık ve eski bir gücü ortaya çıkarmak için gizemli kalıntıların peşine düşmüş bir Nazi arkeoloğu ile karşılaşıyor.

 

wolfenstein-the-old-blood-feat

 

“Wolfenstein dünyasına dönmek bizim için çok eğlenceliydi,” diyor MachineGames başyapımcısı Jerk Gustafsson. “New Order’a gelene kadar meydana gelen olayları anlatmaktan büyük keyif aldık. Hayranlarımızın hikayeden, aksiyondan ve elbette yepyeni silahlarla tekrar savaşa dönmekten çok hoşlanacaklarına eminiz.”

 

2014 Mayıs ayında yayınlanan Wolfenstein: The New Order 75’ten fazla Yılın Ödülü oyunu kazanmış ve ShortList.com tarafından “yılın en büyük sürpriz hit oyunu” olarak isimlendirilerek dünya çapında büyük bir başarıya imza atmıştı.