Çocuk İstismarına Sessiz Kalma ! Bu Vahşete Ortak Olma !

Çocuk İstismarına Sessiz Kalma ! Bu Vahşete Ortak Olma !

PAYLAŞ

Tecavüz haberleri gitdikce artıyor. Türkiye’de binlerce çocuk istismar mağduru,binlerce kadın istismar mağduru. Peki Tecavüzcüler niye artıyor ? Cevap çok açık belli. Türkiye’de hırsıza,dolandırıcıya,cinayet işleyenlere Tecavüz edenlerden daha fazla ceza veriliyor. Tecavüz yasal olmuş durumda.BXAvAWgCcAArCA7

Geçtiğimiz aylardakı bir haberi hatırlatmak isterim, 12 yaşındaki zihinsel engelli kıza tecavüz eden 3 kişi serbest bırakıldı,serbest bırakılan binlerce tecavüzcü var. Istismar mağdurları sokakta gezmeye utanırken,tecavûzcüler elini konu sallayarak geziyor. Çocuk’tan abhs ediyoruz. Hayalleri olan,umutları yok çocuktan. Suçları nedir ? Bu adamlar minicik bedenlerden ne isterler ? Bu kadarmı dönmüş gözleri ? Türkiye’de adalet yok. Küçücük yaşta evlendirilen çocuklar, istismara uğrayan çocuklar acı çekiyor,hayalleri darmadağın. Sessiz Kalmayalım,bu suça ortak olmayalım. En büyük suçlu tecavüz ve tacizcileri serbest bırakanladır. Sebep ne olursa olsun, cezalandırılmalı. Çocuklarımıza sahip çıkalım,onların yanında olalım.
Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre tecavüz ve taciz gibi cinsel saldırı suçlarında son beş yılda yüzde 30 artış meydana geldi.
Son 15 yılda tecavüzden yargılanan 409 polis, asker, özel timci, korucu ve gardiyandan hiçbiri cezalandırılmadı.
Jin Haber Ajansı’nın haberine göre, TÜİK, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı’nın erkek şiddeti verilerinden satırbaşları şöyle:

  • Son 15 yılda 241 polis, 91 asker, 17 özel timci, 15 korucu, 45 gardiyan tecavüzden yargılandı. Fakat hiçbiri ceza almadı.
  • Tecavüze uğrayanların yüzde 50’si 18 yaş altında. Bunların yüzde 90’unu kız, yüzde 10’unu oğlan çocukları oluşturuyor.
  • Acil yardım hattını arayan kadınlardan yüzde 57’si fiziksel şiddete, yüzde 46,9’u cinsel şiddete, yüzde 14,6’sı enseste ve yüzde 8,6’sı tecavüze maruz kalıyor.
  • Çocukların yarısı ensest mağduru
  • 5–10 yaş arası çocukların yüzde 55’i ensest mağduru.
  • 10–16 yaş arası çocukların yüzde 40’ı ensest mağdurudu.
  • Çocuk İstismarına Sessiz Kalma ! Bu Vahşete Ortak Olma !