E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Hakkında

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Hakkında

PAYLAŞ
E Okul

E-Okul sistemi öğrencilerin devamsızlık, karne, sınav sonuçları gibi bilgileri internet vasıtasıyla velilerin hayatını oldukça kolaylaştıran sistem yeni tasarımına kavuştu.

E-Okul veli bilgilendirme sistemi öğrencilerin karne notundan devamsızlık bilgilerine kadar pek çok konuda bilgi vermeye devam eden MEBBİS tarafından geliştirilen bir projedir.
E-Okul ile Yapılan İşlemler

E-Okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not bilgi girişleri, devamsızlık görüntüleme, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru, bilgi ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı bilgileri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı sunucularına girilmektedir. E-Okul sistemi üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikden sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.

E-Okul Nedir?

E-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 senesinin Ocak ayında kullanıma başlamış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci kayıt altında tutmaktadır. Sistem Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından güncellenip, geliştirilmesine devam etmektedir.

Devlet ve özel ilköğretim okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları, ortaöğretim kurumlarının tümü E-Okul sisteminde işlem yapmaktadır.

 

PAYLAŞ
Önceki makaleSamsung Note Edge Beklenilen Başarıyı Yakalayamadı
Sonraki makaleAudi Otomobillerde 3D Müzik Keyfi
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.