Ekşi Sözlük ve İnci Sözlük Hack’lendi

Ekşi Sözlük ve İnci Sözlük Hack’lendi

PAYLAŞ

İslamiyet ve Hz Muhammed hakkında hakaret içeren yorumları yayınlayarak  tepki toplayan  Ekşi ve İnci Sözlük sitelerine hackerler saldırı düzenledi. Saldırı sonrasında sitenin ana sayfasına bir mesaj bırakıldı. hacking“Dostça” olduğunun altı çizilen ve küfür içermeyen  mesajın metni  ise şöyle:

“Hoşgörü: Başkalarını eylem ve yargılarında serbest bırakma, kendi görüşümüze ve çoğunluğun görüş biçimine aykırı düşen görüşlere sabırla, hem de yan tutmadan katlanma demektir . “

“Hz. Muhammed adına açılan ve hakaret içeren mesajlarınızı unutmadık. Utanmazmısınız ki bizim adını bile ağzımıza alırken haya ettiğimiz o peygambere hakaret etmeye. İçinizde küfrü fazlası ile hak etmiş olanlar olmasına rağmen küfür etmeyeceğim çünkü ben sizin o hakaret ettiğiniz peygamberin bize bildirdiği Allah’tan korkarım. Site sahibi arkadaşa dostça tavsiye: Ne olursan ol bu yazılanların önüne geçmek elinde iken sessiz kalma, ölmedik sadece uzaktayız”

PAYLAŞ
Önceki makaleApple Phablet ile Gelebilirmi?
Sonraki makaleiOS 7 Beta 4 Çıktı
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.