En Çok Hangi Oyun Arandı? Minecraft mı Yoksa GTA V mi?

En Çok Hangi Oyun Arandı? Minecraft mı Yoksa GTA V mi?

PAYLAŞ

Yandex, Türkiye’deki oyun severlerin İnternet’te en çok aradığı video oyunlarını listeledi.

PC versiyonunun satışa sunulmasıyla yeniden cazibe merkezi haline gelen GTA V’in, yasaklanmasına ilişkin yapılan tartışmalarla gündemi uzun süre meşgul eden Minecraft’ın, zombilerle dolu Harran şehrinde hayatta kalmaya çalıştığımız Dying Light’ın ve futbol sever oyuncuların sıkı bir rekabet içinde olduğu FIFA 15 ve PES 2015’in içerisinde yer aldığı listede en çok hangi oyun arandı? 

Oyun dünyasının hareketlendiği şu günlerde, Türkiye’deki oyun severlerin en çok hangi yapımı aradığı ortaya çıktı. Yandex’in 2015 başından günümüze kadar yaptığı analizlere göre, oyun severler en çok Minecraft’ı aradı. İlk 10 video oyunu arasında Minecraft en çok aranan olurken, yakın zamanda PC platformu için satışa sunulan GTA V ise listede ikinci sırada yer aldı.

yandex-game

PES 2015 mi FIFA 15 mi?

Yandex’in en çok aranan oyunlar listesinde, üçüncü ve dördüncü sırada futbol sever oyuncuların en büyük tutkularından PES 2015 ve FIFA 15 takip ediyor. Bu iki futbol oyunu arasında hangisi en çok aranan hangisi diye bakıldığında ise üçüncü sırada PES 2015’in yer aldığı, FIFA 15’ün ise dördüncü olduğu görülüyor.

Harran’da Zombi Avı

Sıralamada beşinciliğe, zombi salgınına uğramış Harran’da bir yandan hayatta kalmaya çalışırken bir yandan da gizli bir görevi yerine getirmeye çalıştığımız Dying Light yerleşti.

Yandex’in analizi sonucu ortaya çıkan tabloda, yakın zamanda yasaklanıp yasaklanmayacağı tartışma konusu olan Minecraft, Türkiye’deki oyun meraklılarının en çok aradığı yapım oldu. Listenin tamamı şöyle:

1.      Minecraft
2.      GTA V
3.      PES 2015 (Pro Evolution Soccer 2015)
4.      FIFA 15
5.      Dying Light
6.      Football Manager 2015
7.      H1Z1
8.      Battlefield Hardline
9.      Assassin’s Creed Unity
10.    Cities Skylines

PAYLAŞ
Önceki makaleGalaxy Note 4 Led Flip Wallet İnceleme
Sonraki makaleToshiba KIRA, Ultrabook Serisini Yeniden Tanımlanıyor
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.