Güvenli Akıllı Telefon BlackPhone’la Tanışın

Güvenli Akıllı Telefon BlackPhone’la Tanışın

PAYLAŞ

Güvenli Android telefon olarak tanıtılan BlackPhone, MWC 2014 etkinliğinde ortaya çıktı. Kendine has Android sistemi  PrivatOS ile gelen bu cihaz üst düzey yönetici ve devlet yetkilileri tarafından ilgi göreceğe benziyor.
BlackPhone geliştiricileri Geeksphone ve Silent Circle işletim sistemi olarak Android altyapısı ile çalışan PrivasOS işletim sistemi ile cihazı piyasaya sürmeye hazır.

Uzaktan erişim imkanı ile tüm sistemi silebileceğimiz BlackPhone ile bulut tabanını kullanarak veri yedeklemek mümkün. Aile veya arkadaşlarınız arasından seçtiğiniz 3 kişi ile 1 yıl boyunca ücretsiz iletişim imkanı da sunulmakta. Diğer kişiler ile güvenli şekilde iletişim kurmak için sisteme ödeme yapmanız gerekiyor.

BlackPhone 4.7 inç büyüklüğünde HD IPS ekrana sahip. Dört çekirdekli 2GHz hızında çalışan işlemcinin yanı sıra 2GB RAM ve 16GB dahili depolama alanı sunmakta. BlackPhone, 629 dolarlık fiyatı ile sim kilitsiz olarak satışa sunulacak. NSA’nın dinleme vs. gibi izlemelerinden kaçabilen bu cihaz yüksel fiyatı ile daha çok zengin kişiler tarafından tercih edilebilecek gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK