Enes Batur Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır?

Enes Batur Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır?

PAYLAŞ
Enes Batur Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır
Enes Batur Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır

Enes Batur Sungurtekin, Youtuber, sosyal medya fenomeni, oyuncu ve müzisyen olarak tanınmaktadır. 9 Nisan 1998 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Babası polis, annesi ise hemşiredir. Babasının adı Fatih annesinin adı ise Arzu’dur. İki kardeşi vardır. Kız kardeşinin ismi Elis Bera ve erkek kardeşinin ismi Toygu Berat’tır. Antalya’da yaşamakta olan Enes Batur’un çocukluk yılları Erzurum’da geçmiştir. Ebeveynlerinin Antalya’ya tayin olmaları ile orada yaşamaya başlamışlardır. Bu nedenle ilkokul 2. sınıfta Leyla Kahraman Sevim Ertenü okuluna geçiş yapmıştır. İlköğretim ve ortaöğretimini bu okulda tamamlamıştır. Liseye Kepez Anadolu Lisesi’nde başlamıştır. Dördüncü sınıfa kadar lise hayatını bu okulda devam etmiştir. Dördüncü sınıfta ise Özel Antalya Final Temel Lisesi’ne kaydolmuştur. Liseden mezun olmasıyla beraber Uluslararası Antalya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okumaya başlamıştır. Ancak Youtube kanalında elde ettiği başarılar nedeniyle kaydını Nişantaşı Üniversitesi’ne aldırmış ve burada öğrenim hayatına Sinema ve Televizyon bölümünde devam etmiştir.

Enes Batur Dolunay Şarkısı ile Rekora İmza Attı!

Youtube videolarıyla büyük bir üne kavuşan Enes Batur’un bugün 12 milyon 300 bin abonesi bulunmaktadır. Youtube kanalında çektiği ilk videolar ise şu anki konseptten tamamen farklıdır diyebiliriz. Youtube kariyerine başlarken çektiği ilk videoların konsepti oyun incelemesidir. Şu anda yüklediği videolar arasında en popüler olanları çıkardığı şarkıların klipleridir. En son çıkardığı şarkının video klibi 3 ay önce yüklenmesine rağmen 79 milyon 101 bin 732 izlenmeye ulaşmıştır. Ayrıca bu video önemli bir rekora imza atmıştır. İlk yarım saat içinde 500.000’den fazla izlenme alarak kırılması zor bir rekor elde etmiştir.

enes-batur-kimdir-nerelidir-kac-yasindadir

Yaptıklarıyla oldukça konuşulan sosyal medya fenomeninin bir adet de ödülü bulunmaktadır. 2017 yılında kazandığı Altın Kelebek Ödülü yoğun bir tepki görmesiyle Enes Batur’dan geri alınmıştır. Ancak 2018 yılında Altın Palmiye Ödülü, Yılın Sosyal Medya Fenomeni Kategorisi’nde yeni bir ödül kazanmıştır.

Çok yönlü bir kişiliğe sahip olan Enes Batur 4 adet filmde rol almıştır. Bunlardan ikisi kendisinin başrol oynadığı “Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?” ile “Enes Batur Gerçek Kahraman” filmleridir. Rol aldığı bir başka film ise Kafalar isimli Youtube kanalının üyelerinin çıkardığı “Kafalar Karışık” filmidir. Ayrıca “Maşa ile Koca Ayı 2: Sonsuz Arkadaşlık” isimli animasyon filminde de eski sevgilisi Başak Karahan ile rol almışlardır.

Enes Batur Şarkıları

  • Despacito
  • Dolunay
  • feat Kaya Giray-Eğilimler
  • feat Kaya Giray-Gel Hadi Gel
  • feat Mustafa Ak-Sevgin Botmuş
  • feat Reynmen-Son Gerçek Diss
  • Öptüm Kanki Bye
  • Sen Yerinde Dur (Hayal Mi Gerçek Mi Film)
  • Son Diss