Facebook fitness uygulaması Moves’u satın aldı

Facebook fitness uygulaması Moves’u satın aldı

PAYLAŞ

Yenilikçi teknolojilere ara vermeden yatırım yapan Facebook’un satın almaları hız kesmeden devam ediyor.

 

Instagram ve WhatsApp‘in ardından sanal gerçeklik cihazı Oculus Rift‘i satın alarak dikkatleri üzerine çeken M.Zuckerberg’ün bir sonraki hamlesi fitness takip uygulaması Moves oldu. Kişilerin günlük aktivitelerini izleyerek ne kadar yürüdüklerini, kaç adım attıklarını ve ne kadar mesafe gittiklerini istatiksel olarak kayıt altına alan yazılım, sade arayüzü ve dinamik yapısıyla kullanıcıların beğenisini toplamayı başarıyor. Açıklamada geliştirici ProtoGeo firmasının Facebook çatısı altına geçiş yapacağı ancak çalışmaların yine bağımsız şekilde yürütüleceği belirtiliyor.

Diğer taraftan sosyal ağın uygulamayı kendi servislerine entegre etmeyi düşünmediğinin de altı çiziliyor. iOS ve Android sürümleriyle 4 milyondan fazla kişiye ulaşmayı başaran Moves’un bu satın almayla birlikte iş gücü kapasitesini arttırarak yeni araçlar geliştirmesi bekleniyor.

PAYLAŞ
Önceki makaleGüneş Tutulacak, Kimse İzleyemeyecek
Sonraki makaleABD’ de Hortum Felaketi !
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.