GlassHouse Rotasını Oyun Sektörüne Çeviriyor

GlassHouse Rotasını Oyun Sektörüne Çeviriyor

PAYLAŞ
GlassHouse Rotasını Oyun Sektörüne Çeviriyor
GlassHouse Rotasını Oyun Sektörüne Çeviriyor

GlassHouse Rotasını Oyun Sektörüne Çeviriyor! 2004 yılından itibaren Türkiye’nin en önemli kuruluşlarına altyapı servisi sağlayan hibrit bulut servis sağlayıcısı GlassHouse, tüm teknolojisini Gaming in Turkey Oyun ve Espor ajansı ile birlikte oyun sektörüne sunuyor. 45 kişilik mühendis ekibiyle oyun sektörüne hizmet verecek olan GlassHouse, monitörleme, teknik destek, operasyonel yönetim anlamında tecrübelerini oyun sektörüne yansıtacak. Türkiye’nin öncü hibrit bulut servis sağlayıcısı GlassHouse, Türkiye oyun sektörünün gelişimine katkı sağlamak üzere oyun sektörüne hizmet vermeye başlayacak. GlassHouse, dünyada 150 milyar dolar ciroyu geçen ve her geçen gün büyüyen oyun pazarına, farklı sektörlerde elde ettiği tecrübeyi aktaracak.

Glasshouse Özel Tanıtım Sayfasına bakmak için tıklayın.

GlassHouse Rotasını Oyun Sektörüne Çeviriyor

Oyun firmalarını ve oyuncuları teknolojinin altında buluşturacak
Oyun firmaları, gelişen teknoloji ile oyunculara, hayal edemeyeceği kadar gerçekçi deneyimler barındıran online oyunlar sunuyor. Tüm bunları sunarken de arka planda oyuncuların görmediği, ciddi yatırımların olduğu bir teknoloji bulunuyor. Oyuncular ise her zaman mümkün olan en iyi deneyimi yaşamak isterler. Özellikle online oyunlarda bu durum çok kritik seviyededir. Yavaş indirme süresi (Download), oyun içi gecikme problemleri, oyuncuların en büyük problemidir ve oyun ne kadar iyi olursa olsun, kötü bir deneyim ile sonuçlanıyor. Güçlü teknolojisi ve altyapısı ile oyun sektörüne hizmet verecek olan GlassHouse, oyun sektörünün ve oyuncuların tüm beklentilerini karşılayarak, iki tarafı teknolojinin altında buluşturacak.

GlassHouse Rotasını Oyun Sektörüne Çeviriyor

Sektöre yapılacak yatırımların doğru ve etkili kullanılmasını sağlayacak
GlassHouse, oyun sektöründe yapılan yatırımların doğru ve etkili bir şekilde kullanılmasını sağlamak üzere, birçok sektörden edindiği 16 yıllık tecrübesini hem Türkiye hem de global anlamda oyun sektörüne ve markalarına açıyor. Alanında uzman 45 kişilik mühendislik ekibi ile GlassHouse, Türkiye’de kendi kurduğu Tier-4-ready bulut ortamında oyun sektörü BT ekiplerinin öncelikle gündeminde olan, Veri Depolama (Storage), Oyun Sunucusu Barındırma (Game Server Hosting), Atanmış Oyun Sunucusu (Dedicated Game Server), Sunucu Yönetimi (Server Management), Monitörleme (Monitoring), IP Network ve Yedekleme (Back Up) gibi BT konularında hizmet verecek.

“Hizmetlerimizi neden oyun sektörüne vermiyoruz sorusuyla yola çıktık”
GlassHouse Genel Müdürü Alp Bağrıaçık “Oyun sektörünü yıllardır yakından takip ediyorduk. Finans, telekomünikasyon, holding, devlet dikeyindeki sektör ve alanlarda verdiğimiz büyük önem derecesine sahip hizmetlerimizi neden gençlerin ilgi odağı olan oyun sektörüne vermiyoruz sorusu ile bu yolculuğa adım atma kararı aldık. Teknoloji ve altyapıdaki gücümüzün dışında, modüler yönetilen servis stratejimizle oyun alanındaki partnerlerimize, monitörleme, teknik destek, operasyonel yönetim, dış kaynak kullanımı gibi kendilerine en uygun servis kapsamını yaratacağız. Finans, telko ve holding gibi kritik sektörlerde edindiğimiz tecrübeyi sektöre sunacağız. Tabi ki burada karşılıklı güvenin öneminin de farkındayız. O yüzden tüm oyun sektörünü veri merkezlerimizi kendi gözleri ile görmeye davet ediyoruz dedi.”

GlassHouse Rotasını Oyun Sektörüne Çeviriyor
Alp Bağrıaçık

“Arkamıza Böylesine Büyük Bir Teknoloji Gücünü Almak Çok Mutluluk Verici”
Gaming in Turkey CEO’su Ozan Aydemir ise “12 senedir oyun ve espor dikeyinde pazarlama ve organizasyonlara fokuslanmış durumdayız. Ama her zaman arkada yatan büyük teknolojinin öneminin farkındayız. Bu noktada GlassHouse gibi büyük bir kuruluşu da yanımızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Hem kendi ürünlerimizin altyapıları hem de markalarımızın IT ihtiyaçlarına artık çok daha rahat ve güvenli bir şekilde cevap verebileceğiz.” dedi.

GlassHouse Rotasını Oyun Sektörüne Çeviriyor
Ozan Aydemir

GlassHouse Hakkında:
GlassHouse, kurumsal yapısı, geniş kadrosu ve güçlü mali yapısı ile müşterilerinin dijitalleşme yolculuğuna destek olur. Dijital dünyada bazı BT iş yükleri on premise donanımlarda çalışmaya devam ederken bazı iş yükleri bulut altyapılarında çalışacaktır. GlassHouse tek çatı altında hem on premise donanım hem bulut çözümleri sağlayabilen, bunun yanı sıra SAP ve Microsoft altyapı uygulamalarına destek verebilen bir hibrit bulut servis sağlayıcısıdır. Dünya standartlarında servis vermeyi amaçlayan bir hibrit bulut sağlayıcısı olan GlassHouse’un operasyonları uluslararası denetim ve tescile açıktır. Bu tescillerin sonucunda GlassHouse, resmi bir SAP Outsourcing Operations Partner ve Dell Technologies Cloud Service Provider olarak operasyonlarına devam etmektedir. GlassHouse’un iş modelinde, bulut bir yer değil, bir operasyon modeli ve iş yapış şeklidir. Bu operasyon modelini desteklemek için gerektiğinde GlassHouse, müşterilerine yerinde hizmet verecek insan kaynağı tedarik eder ve yönetilen hizmetleriyle istenen görevleri müşterileri adına yerine getirir.

Glasshouse Özel Tanıtım Sayfasına bakmak için tıklayın