Google Harita Su Altına İndi

Google Harita Su Altına İndi

PAYLAŞ

Google Harita uygulamasına yeni bir özellik daha geldi. Google Harita ile dünyanın bazı yerleri için sokaklarda dolaşabilme özelliğinin benzer bir sürümü olan bu özellik sayesinde artık yalnızca sokakları değil denizleri ve okyanusları da keşfede bileceksiniz.

Google ekibine su altında gezinebilme özelliğini geliştirmesinde dünyanın azalan mercan rezervlerini belgeleyen bir örgüt deniz altında çektiği yüksek çözünürlükle fotoğraflar ile yardımcı oluyor. Catlin Seaview Survey adında ki örgüt çalışmalarına 2012 yılı itibari ile başlamış. Örgüt dünyanın önemli mercan rezervlerinin bulunduğu yerlerde 360 derece panoramik fotoğraflar çekiyor ve bu fotoğrafları Google Harita uygulamasına sunuluyor.

 

Şuan için kısıtlı sayıda bölgenin su altı zenginliklerinin görüntülenebildiği Google Harita’nın yeni sual atı görüntüleme özelliğinin önümüzde ki yıllar da çok daha fazla geliştirileceğiniz bekliyoruz. Özellikle üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkede yaşadığımız için ve her zaman dalma fırsatımız bulunmadığından bizler için de çok faydalı bir uygulama olabilir.