Google Home Tüm Evleri Akıllandırmaya Geliyor

Google Home Tüm Evleri Akıllandırmaya Geliyor

PAYLAŞ

Telefonlarımız, saatlerimiz arabalarımız derken sıra evleride akıllandırmaya geldi. Google I/O 2016 geliştiriciler konferansında Google’ın sesli asistan özelliği ile çalışan Google Home ürünü lanse edildi.


Google’ın akıllı ev kiti Google Home tüm evimizi sesli olarak kontrol etmemize imkan sağlıyor, tüm akıllı cihazlara tek noktadan bağlı olarak çalışan cihaz tüm evi kontrol etmemizi sağlıyor.

Google Home mikrofon aracalığı ile ses algılama yöntemiyle çalışıyor ve internet bağlantısı üzerinde Google’ın tüm online servislerinden faydalanıyor.

google_home_4

Binlerce uygulama ile entegre çalışan cihazın aralarında; müzik dinleme, film izleme, takvime etkinlik oluşturma, WhatsApp üzerinden mesaj gönderme, Uber ‘den taksi çağırma, eve yemek siparişi gibi pek çok işlevi sadece sesli komut istemiyle halletmenizi sağlıyor. Oldukça şık tasarıma sahip cihazı masa ve sehpa üzerinde ilk bakışta bir vazodan ayırt etmek güç. google_home_1

Yine sesli komutlarla ışıkları kapatabiliyorsunuz veya Google üzerinden yaptığınız arama sonucu videoyu akıllı televizyonunuza gönderebiliyorsunuz. Cihaz verdiğiniz tüm komutları yine sesli olarak size iletiyor ve böylece yapay zeka ile aranızda bir iletişim kurulmuş oluyor.

google_home_2

Google Home’un satış fiyatı ve piyasaya çıkış tarihine dair henüz kesin bir bilgi bulunmuyor. home.google.com ‘u ziyaret ederek adınıza kayıt oluşturabilirsiniz.