Google’da en çok aranan kelimeler! “Facebook, Youtube ve Google”

Google’da en çok aranan kelimeler! “Facebook, Youtube ve Google”

PAYLAŞ

Türkiye’deki internet kullanıcıları, son 6 ayda arama motoru Google’da en çok “Facebook”, ”Youtube”, “Google”, “Sahibinden”, “Face”, “Hotmail”, “Mynet”, “eokul”, “haber”, “Milliyet” kelimelerini aradı.

 

Dünyada en çok kullanılan arama motoru Google 2014’ün son altı ayına ait Türkiye raporunu yayımladı.  “İnternet” kategorisinde “Google”, “Twitter”, “Hotmail”, “Vodefone” ve “Turkcell” aramalarda ilk sırada yer alırken, “Türksat 4a”, “Iphone6”, “Turksat” aramalarda yükseliş gösterdi.

 

BÜYÜKŞEHİRLER NE ARADI?

İstanbul’daki internet kullanıcıları en çok “Facebook”, “Youtube”, “Google”ı ararken, “Kiraz Mevsimi”, “Medcezir” ve İzlesene” kelimeleri en çok çıkış gösteren aramalarda ilk sıralarda yer buldu. İzmirli internet kullanıcılarının aramalarında “Facebook”, “Youtube”, “Google” sıralaması gerçekleşirken, Ankaralı internet kullancıları “Facebook”, “Youtube”, “Ankara” dedi.

 

Google’ın istatistiklerinde “haber” kategorisinde “Facebook”, “Youtube”, “Galatasaray” en çok aranan kelimeler olurken, bu alanda “Kiraz Mevsimi”, “seçim sonuçları ve “Soma” en büyük çıkışı gerçekleştiren kelimeler oldu.

“Görseller”de “Facebook”, “tumblr” ve “bebek” aramalarda ilk sırayı alırken, en çok çıkış gösteren aramalar; “Kiraz Mevsimi”, “Soma” ve “Medcezir”…

PAYLAŞ
Önceki makaleSamsung ‘dan Yeni Ultrabook
Sonraki makaleXiaomi, 2014’de 61 Milyon Telefon Sattı
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.