Hacker’a 440 yıl Hapis Cezası

Hacker’a 440 yıl Hapis Cezası

PAYLAŞ

ABD’de bir hacker bu inanılmaz cezayı yedi. Hacker’ların haksız yol ile para kazanmak için yaptığı yöntemler ve insanların kişisel bilgilerini çalması internet üzerinde en popüler suçlar arasında yer alıyor.

Bu konuya ilişkin rekor bir ceza Amerika’dan geldi. ABD’li bir hacker, web sitelerine düzenlediği saldırıyla otomatik form doldurduğu gerekçesiyle mahkeme tarafından tam 440 yıllık bir hapis cezasına çarptırıldı. Web sayfalarını otomatik olarak tarayıp, bulduğu yorum ve cevap formalarına bot yazılımlar sayesinde reklam mesajları yazdırdığı için 440 yıl hapis cezası alan 28 yaşındaki Fidel Salinas isimli internet korsanı, Hidalgo County isimli bir web sitesine yaptığı saldırı ile binlerce kişinin kişisel bilgisini ele geçirdi. Hacker, ele geçirdiği bu bilgileri kullanarak siteden sayısız spam mesaj yayınladı.

Hacker‘ın saldırısına maruz kalan web sitesi derece yavaşladı. Ayrıca siteninde siteye karşı güvensizlik oluştuğu için kullanıcılar siteden uzaklaştı. Bu durum site yöneticilerine büyük zarar verdi. Mahkeme, Fidel Salinas isimli hacker‘ın 100 bin dolarlık tazminat ödemesine ve ayrıca işlediği 44 farklı dijital suç için 10’ar yıldan 440 yıl hapis cezasına karar verdi.