HP’nin yeni oyun bilgisayarı OMEN Türkiye’de

HP’nin yeni oyun bilgisayarı OMEN Türkiye’de

PAYLAŞ

HP, yeni nesil Intel işlemcileriyle, en üstün oyun deneyimini sunmak için tasarlanan OMEN ürün ailesi Türkiye lansmanı gerçekleşti. 

Ejderha kırmızısı arka aydınlatmalı klavye, klavye haznesi üzerinde OMEN markası ve siyah gölge örgülü bilgisayar kapağı gibi tasarım özellikleriyle öne çıkan HP OMEN dizüstü bilgisayar, çift fan tasarımlarıyla ısınmaya meydan vermiyor ve üstün oyun performansı sunuyor.

omen-17-notebook_front-right-and-closed

OMEN dizüstü bilgisayarlar güçlü donanımlarıyla öne çıkarken, 17,3” 4K ekranla oyun deneyimini net görüntülerle zenginleştiriyor. OMEN masaüstü bilgisayarlar ise modern tasarım, sıvı tabanlı soğutmalı Intel Core işlemciler, NVIDIA GeForce GTX ve AMD Radeon ekran kartlarıyla muhteşem oyun performansı sunuyor.

omen_17_keyboard

Yeni NVIDIA Grafik Kartı OMEN 17 Dizüstü

17,3 inç diyagonal OMEN dizüstü bilgisayar, oyun severlerin en yeni ve hızlı oyunları çalıştırabilecek oyun bilgisayarı taleplerine hem taşınabilirlik hem de yüksek performansla yanıt veriyor. En son teknoloji ile üretilen NVIDIA GeForce GTX ekran kartlarını kullanan dizüstü bilgisayar, 32,9 mm’lik kalınlığı ve 3,2 kg ağırlığı ile taşınabilirlik seviyesi en yüksek bilgisayarlar arasında. Bilgisayarın diğer özellikleri şöyle;

•      G-SYNC görüntü teknolojisi ekran yenileme oranlarını GPU’ya senkronize ederek oyunları optimize ediyor.
•      Dört adet hoparlörden Bang & Olufsen ses deneyimi ve HP Audio Boost ile gerçekçi ses kalitesi.
•      Bir adet mini Display Port ile çift 2K veya 4K çıkış ve akış.
•      300 nit ile 4K’ya varan ekran çözünürlüğü sayesinde oyun ve eğlence içeriklerinin keskinliğinde yeni bir seviye.
•      Oyun dünyasının yeni cephesi VR’a hazır olmak isteyen oyuncular için VR desteği.
•      NVIDIA’nın son GPU’larını desteklemek için bir adet 95W polimer pil ile 7,25 saate varan çalışma süresi.


Masaüstün’de Çift Ekran Kartı Deneyimiomen-x_front-right

HP’nin oyunlara özel masaüstü bilgisayar platformu OMEN X, en son teknoloji ile üretilmiş çift NVIDIA GeForce GTX 1080‘e varan ekran kartları ile tüm oyunlarda çarpıcı bir görüntü sunuyor. Hız aşırtımı yapılabilen (overclock) 6. nesil Intel Core i5 / i7 işlemci, VR uyumlu GPU ile bir araya gelerek akıcı bir Sanal Gerçeklik (VR) ortaya koyarken aynı zamanda en güçlü donanımlara ihtiyaç duyan AAA seviyesindeki oyunlar için dahi derin bir 4K deneyimi sunuyor.

HP’nin tasarladığı üstün termal yönetim, bilgisayarların en yoğun yük altında dahi soğuk kalmasını, en yüksek performansı sunmasını ve donanımların tam potansiyelini ortaya çıkarmasını sağlıyor.

HP OMEN klavye ve OMEN fare için yazılım sayesinde platformlar arası destek ile oyuncuların birçok özellikten faydalanmasını mümkün hale getiriyor. Bulut eşleşme sistemi sayesinde oyuncular her zaman ayarlarını koruyabiliyor.Hp Omen 8999 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.