HTC One M9’un Özellikleri Ortaya Çıktı

HTC One M9’un Özellikleri Ortaya Çıktı

PAYLAŞ

HTC‘nin üzerinde çalıştığı amiral gemisi One M9‘a ait bazı teknik detaylar ortaya çıktı. Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC, özellikle son iki senedir ‘One‘ serisi akıllı telefonlarıyla önemli bir çıkışa geçti.

Tayvan merkezli Firma, HTC One M7 ve One M8 ile oldukça önemli ödüller topladı. Çinli kaynaklı bir teknoloji sitesinde yayınlanan habere göre HTC, iki üst düzey telefon çıkarmayı planlıyor. Bu telefonları gelecek sene MWC 2015’te tanıtılması bekleniyor. HTC belirlediği strateji ise bu nokta da Apple ile rekabete girmek. M9‘da 5.5 inç’lik 2K ekran, Snapdragon 805 işlemci, 3 GB RAM, 64/128 GB’lık dahili depolama alanı, optik görüntü sabitleme özellikli 16 MP ana kamera ve 3500 mAh pil olacağı beklenenler arasında. Cihazın Android 5.0 Lollipop sürümü ile gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Geçtiğimiz modellerinde Beats ile ortak yürüttükleri hoparlör iş birliğinin sonlanmasının ardında; HTC, ilerleyen dönemde ise Bose firmasıyla benzer bir iş birliğine gitmesi ve HTC One M9‘da yine oldukça güçlü bir hoparlör olması bekleniyor.