Internet Explorer Tarihe Karışıyor

Internet Explorer Tarihe Karışıyor

PAYLAŞ

Microsoft’un ilk versiyonunu bundan tam 20 yıl önce satışa çıkardığı Windows 95 ile birlikte kullanıma sunduğu internet tarayıcısı Internet Explorer (IE), resmen tarih oluyor. 

2015 yılının sonuna doğru piyasaya sunulması planlanan Windows 10 ile birlikte hayatımıza girecek olan “Project Spartan” kod adlı yeni internet tarayıcısına isim arayan Microsoft, artık Internet Explorer adını kullanmayacak. Microsoft’un Pazarlama Bölümü Başkanı Chris Capossela, yeni isim ve marka arayışını şu sözlerle doğruladı: “Windows 10 ile birlikte sunacağımız yeni tarayıcı için şu anda yeni marka/isim araştırıyoruz.”

Microsoft’un dün Atlanta’da düzenlediği etkinlikte konuşan Capossela, Internet Explorer’ı da sunacakları desteklerle yaşatmaya devam edeceklerinin ancak Windows 10’la birlikte yoğunlaşacakları Spartan’ın asıl tarayıcıları olacağının altını çizdi.  Yaptırdıkları kamuoyu araştırmalarından bazı bölümleri paylaşan Capossela,“Microsoft” markasının Chrome kullanıcıları arasında bile“gücü” ile öne çıktığına dikkat çekti.

BİR CEVAP BIRAK