iOS 7.1 Şubat Ayında Yayınlanıyor

iOS 7.1 Şubat Ayında Yayınlanıyor

PAYLAŞ

Apple’ın geçtiğimiz Eylül ayında iPhone 5S ve iPhone 5C ile birlikte tanıttığı yeni nesil işletim sistemi iOS 7, Apple’ın durağan arayüzüne alışık olan kullanıclar tarafından oldukça eleştirilmişti. iPhone 4 ve sonrası cihazlara verilen bu güncelleme özellikle 512 mb Ram ve tek çekirdekli iPhone 4’ü oldukça zorlamıştı. Bunun üzerine bir çok iPhone 4 kullanıcısı da telefonlarının garanti dışı kalmasını bile göze alarak iOS 6’ya geri dönmüşlerdi.

Apple bir yıl içinde vermediği yazılım desteğini iOS 7’ye henüz daha 4 aylıkken vermiş ve tüm hataların giderilmesini sağlamıştı. Stabilite konusunda ise halen istenen seviyeye gelemeyen iOS 7’nin Mart ayında büyük bir güncelleme alacağı ve bu güncellemenin iOS 7.1 olacağı belirtilmişti. Ocak ayında dağıtılan 7.1 Alfa ve Beta sürümlerinden sonra gelen tepkilerin olumlu olması sonucunda Apple Mart ayı gibi yayımlamayı düşündüğü 7.1 güncellemesini Şubat ayının içinde yayımlanabileceği ortaya atıldı.

Android ekosisteminde güncelleme sorunlarıyla uğraşan 2000 TL’lik amiral gemisi modellerin ne zaman güncelleme alacağı ve aylardır kullanılan Android 4.4 KitKat’a ne zaman geçecekleri bile belli değilken Apple 3 yıl evvel çıkartmış olduğu modele bile halen güncelleme desteği vermesi bu anlamda oldukça başarılı gibi görünmüyor mu?

Peki iOS 7.1’de nasıl değişiklikler olacak derseniz kısaca sizleri bilgilendirelim. iOS 7.1 güncellemesi genel stabilitenin en son noktada kusursuz bir şekilde tüm kullanıcılara sunulmasını amaçlıyor. Görsel anlamda ise klavyede bazı optimizasyonlar olacak.

PAYLAŞ
Önceki makaleUE Boom Kablosuz Hoparlör Özellikleri
Sonraki makaleSübyancılığın Kibar İsmi Pedofiliye Dikkat!
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.