iPhone 7 Plus’ta 3 GB RAM Olabilir

iPhone 7 Plus’ta 3 GB RAM Olabilir

PAYLAŞ

Apple tarafından son hazırlıkları yapılan yeni telefon modelleri Eylül ayı itibariyle kullanıcılara sunulacak. Yapılacak olan bu tanıtım ile birlikte Apple sektöre yeniden giriş yapma ve yeniden sektördeki liderliğini geri almaya çalışacak. Bu yıl Samsung’un gerisinde kalan ve satışları da günden güne düşen Apple, bu nedenle ciddi bir sıkıntı içerisinde olurken yeni telefon modellerinde beklentiler daha da artmış durumda.

2016 yılında markanın amiral gemisi olacak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile ilgili çeşitli iddialar gündeme gelirken son olarak iPhone 7 Plus modelinin GeekBench test sonuçlarının paylaşıldığı iddia edildi. Yapılan paylaşımlarda tek bir telefona ait olduğu belirtilen test sonuçları görüntülenirken bu test sonuçlarının iPhone 7 Plus’a ait olup olmadığı henüz doğrulanmadı. Bugüne kadar yeni telefon modelleri ile ilgili pek çok farklı bir gündeme getirirken test sonuçlarından elde edilen en önemli detay 3 GB RAM’in telefonda kullanılacağı oldu.

Testin 28 Haziran tarihinde yapıldığı görülürken üzerinden oldukça zaman geçen bu testin şimdi piyasaya sunulması da kafaları karıştırdı. Bu bakımdan test sonuçlarının sunduğu bilgilerden ziyade doğruluğu tartışıldı.