Jandarma Genel Komutanlığı Sosyal Ağ Bildirgesi Yalanı!

Jandarma Genel Komutanlığı Sosyal Ağ Bildirgesi Yalanı!

PAYLAŞ

Sosyal Medya yalan yanlış bilgileri yaymak için oldukça kolay bir platform!

Bugün defalarca arkadaşlarımızın, eşimizin, dostumuzun Facebook, Twitter, İnstagram, Pinterest  hesaplarında gördüğümüz; Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Suçları Sosyal Ağ Bildirgesi adı altında bir metin yayınlanmaya başladı!

“Durum çok ciddi” ile başlayıp Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Suçları Sosyal Ağ Bildirgesi ile devam eden metinde bir paylaşım yüzünden ceza alabileceğiniz, facebook üzerindeki tüm verilerden (ip, mesaj, paylaşımlar) kaynaklı bir mağduriyette sorumlunun facebook olduğunu “arz eden”bir mesaj virüs gibi yayılmaya başladı bile.

Mesajın İçeriği Şöyle;

“Durum çok ciddi her an yapmadıgımız bir Paylaşım Yüzünden ceza almamak için Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Suçları Sosyal Ağ Bildirgesi Facebook’un güvenlik açığından ötürü hesabım üzerinde bulunan tüm verilerimin (IP,fotoğraflarım,paylaşımlarım vs.) çarpıtma yolu ve yasa dışı bir şekilde sahte kişilerce kullanılmasından ve doğabilecek tüm zararlardan ilgili Türk Ceza Kanunu maddeleri gereğince Facebook sorumludur. Bu hesabımdan başka bir hesabım olmadığını bildirir ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ederim. NOT:Paylaşmayın. Kopyalayıp durum bildirgesi olarak yapıştırın.25.06.2016″

facebook-mobil

Türk Ceza Kanunu gereğince Facebook bu paylaşımlarının hiç birinden sorumlu değil! Hatta böyle bir madde Türk Ceza Kanununda yok. Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Suçları Sosyal Ağ Bildirgesi diye bir durum da hiç yok! Olmadı da! Senin facebook paylaşımına ARZ ETTİĞİN metnin facebook nazarında hiçbir değeri yok!