Kardeş Payı Kahkahaya Boğdu!

Kardeş Payı Kahkahaya Boğdu!

PAYLAŞ

Ahmet Kural ve Murat Cemcir. Biz onlara artık bir Zeki Alasya ve Metin Akpınar diyoruz. Milyonları güldürdüler, kimi zaman duygu dolu anlar yaşattılar. Ahmet Kural uzun zamandır dizilerde rol alsada, biraz geç kıymeti bilindi. Bu ikili uzun zamandır çok konuşuluyor, önce Işler Güçler ‘de , sonra Düğün Dernek ‘te ve son olarak Kardeş Payı’nda.. Peki bu başarının sırrı ne ? Onca komedi dizisi varken özellikle bu ikilinin rol aldığı diziler neden bu kadar çok sevildi ? Bence cevap belli. Müthiş enerjiye sahipler, doğru mizah anlayışları, başarılı oyunculuk performansları ve gerçek hayatta da çok iyi iki arkadaş olmaları.. Tüm övgüleri hakketdiler.. Bu gidişle bu ikili hem unutulmaz olacak hem de örnek olacak…

Kardeş Payı ilk bölümüyle büyük beğeni kazandı !

Işler Güçler ‘den sonra Kardeş Payı ‘da Star Tv ‘de yayınlandı. Yine Ahmet Kural , yine Murat Cemcir.. Bu kez başrolde Seda Bakan vardı.. Seda Bakan harika oynadı, kesinlikle çok beğendim ilk bölümdeki performansını. Aslında ilk bölümde arka planda hiç kimse kalmadı, herkese bir pay düştü diziden. Ahmet Kural ve Murat Cemcir kahkahaya boğdu, kesinlikle inanılmaz bir enerji vardı izleyiciye geçen. Selçuk Aydemir ‘in yeni fenomen işi oldu bence. Son zamanlarda izlediğim en iyi jeneriklerden biriydi aynı zamanda, şarkıyı Ahmet Kural,Seda Bakan ve Murat Cemcir seslendirdi. Isler Güçler’in kadrosu ile çekilmis, bazı oyuncular ayrılmış,yeni oyuncular gelmiş sadece. Sinasi Yurtsever kesinlikle çok iyiydi. Göndermeler ayrı dikkat çekti, özellikle Taksim ile ilgili sözler. Mizahı bol, sağlam kadrosu, sağlam hikayesi ile Kardeş Payı gülmek isteyenler için en iyi alternatif. Ali Ihsan Varol ‘u oyuncu olarak izlemek keyifli olmuş.

Metin, Ali, Feyyza orta halli bir mahallede büyümüş aynı evde aileleri ile yaşamak zorunda olan üç kardeştir. Koyu Beşiktaşlı emekli mühendis Tahsin, efsane üçlüyü hayatının sonuna kadar yaşatmak için üç çocuk yapıp Metin, Ali ve Feyyaz isimlerini koymaya yeltenir. Üçüncü çocuk kız olunca adı Feyyza olur… Tahsin her yaz Metin ve Ali’yi “Okumazsan kolunda bir altın bileziğin olsun” gizli tehdidiyle su tesisatçısında çırak olarak çalıştırır, iyi kötü de para kazanınca okumayıp hakikaten tesisatçılık yapmaya başlarlar. Yazları bir yere çırak vermediği tek çocuğu Feyyza ise okur ve şu an evin temel geçim kaynağıdır. Metin ve Ali eve zerre para getirmezler ama “Dünya’ya barış ve mutluluk getirecek” diye iddia ettikleri bir icada imza atarlar. Kimsenin ciddiye almadığı icadın zamanla gerçekten çalıştığını göstermeleriyle, tüm dengeler değişir.

PAYLAŞ
Önceki makaleTelevizyon Dünyasından Son Dakika Gelişmeleri
Sonraki makaleTürksat 4A Başarıyla Uzayda
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.