League of Legends KEP Üniversitelerarası Kış Turnuvası

League of Legends KEP Üniversitelerarası Kış Turnuvası

PAYLAŞ
League of Legends KEP Üniversitelerarası Kış Turnuvası
League of Legends KEP Üniversitelerarası Kış Turnuvası

Riot Games artık gelenekselleşmiş hale gelen Üniversitelerarası League of Legends turnuvasına bu yıl da kaldığı yerden devam ediyor. Birbirinden heyecanlı anlara tanıklık ettiğimiz, profesyonel esporcu gibi hissettiğimiz ve oyunculara profesyonel ortamı yaşatan önemli bir deneyim olarak görülen bu turnuva oldukça ilgi görüyor. Önceki yıllardan farklı olarak bu yıl, ismi KEP Üniversitelerarası Kış Turnuvası olan turnuva da katılımcılarını bekliyor.

Bu yıl turnuva için farklı bir yol izlendiğini söyleyebiliriz. Kampüs Elçileri Programı’nın yeniden başlatılmasıyla beraber katılacak takımlar da turnuva yoluyla belirlenecek. Her üniversiteden yalnızca 2 takım turnuvaya katılabilecek.

Kampüs Elçileri Programı’nın seçilen isimleri üniversite temsilcileri olarak sisteme kaydedilmişti. Eğer kendi üniversitenizin temsilcisini bilmiyorsanız buraya tıklayarak temsilci listesine ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kış Turnuvası’na katılmaya hak kazanan takımlar 3-9 Şubat arasında üniversite temsilcilerinin kendilerine ileteceği formu doldurarak turnuvaya katılabilecekler.

Kayıt sürecinin dolmasının ardından takımlar A-B-C ve D gruplarına dağıtılacak. Gruplar 12 Şubat tarihinde sosyal medya kanallarından duyurulacak. Ayrıca grupların maçları farklı günlerde oynanacak. Bu sayede katılımcıların bekleme süresi azaltılacak, oyuncuların sağlığı ve motivasyonu korunmuş olacak. Daha sağlıklı bir turnuva deneyimi yaşatmaya yönelik bir değişiklik yapıldığını görüyoruz.

Grupların Mücadele Edeceği Günler

A Grubu – 13 Şubat saat 15.00

B Grubu – 14 Şubat saat 15.00

C Grubu – 15 Şubat saat 12.00

D Grubu – 16 Şubat saat 12.00

Rakiplerini eleyerek  bu gruplardan 1. Olarak çıkan takımlar yarı finale yükselmiş olacaklar. Yarı final karşılaşmaları 22 Şubat tarihinde saat 12.00’da oynanacak  ve 3 maç üzerinden gerçekleştirilecek.

23 Şubat saat 12.00’de 3.lük maçı üç maç, ve yine saat 12.00’de 5.lik ve 6.lık karşılaşmaları bir maç üzerinden gerçekleşecek.

KEP Üniversitelerarası Kış Turnuvası finali ise 23 Şubat 18.00’da 5 maç üzerinden gerçekleşecek.

Turnuvanın Ödülleri

  1. Takım: Kişi başı 10000 RP
  2. Takım: Kişi başı 8500 RP
  3. Takım: Kişi başı 7000 RP
  4. Takım: Kişi başı 5500 RP
  5. Takım: Kişi başı 4000 RP
  6. Takım: Kişi başı 3000 RP
  7. Takım: Kişi başı 2000 RP
  8. Takım: Kişi başı 1000 RP                                                  9-16. Takım: Kişi başı 1 adet Gizemli Kostüm

Bu kış, rekabetin ve heyecanın sıcaklığını hissedeceğiniz üniversitelerarası kış turnuvasına hazır mısınız?