Mars’a Yolculuk Ne Zaman?

Mars’a Yolculuk Ne Zaman?

PAYLAŞ

 

SpaceX firmasının kurucusu Elon Musk, Mars’a insansın yolculuk için uzay aracı göndermeyi planladıkları tarihi 2018 olarak açıkladı.

Elon Musk, 2018’da gerçekleştirilecek insansız Mars yolcuğunun başarıya ulaşması halinde “İnsanlı Mars Yolculuğu” olduğunu belirtti. 2018’deki yolculuk başarıyla gerçekleşirse Musk, 2025‘te Mars’a ilk insanlı seyahatin planlandığını belirtiyor.

Mars’a İlk İnsanlı Yolculuk 2025’te

Mars’a yolculuk yapmak pek de kolay olmayacak. Mars’lı olmaya aday 100 kişiden oluşan Mars’a yolculuk ekibi, 24 kişilik 6’lı gruplara ayrılacaklar. Adayla Mars’a yolculuk yapmak için sıkı bir mücadeleye dahil olacaklar. 6’şarlı gruplar halinde toplam 9 yıl boyunca çeşitli eğitim ve testlere tabi tutulacak. En iyi performansı sergileyen grup Mars yolculuğunun biletini kapacak. Bu süreci canlı olarak televizyonlarda BBG evi gibi yayınlaması gündemde. Böylelikle Mars yolcularının masraflarının bir kısmını TV gelirlerinden elde etmesi hedefleniyor. Projenin ihtiyacı olan 6 milyar dolardan. Şimdiye kadar sadece 1.3 Milyon Dolar toplanabildi. 

mars
Mars’a Yolculuk 500 Gün Sürecek

Mars’a yolculuk 500 gün sürecek. Kızıl gezegene yolculuk yapanlar dönüşü olmayan bir yolculuğa çıkıyor. Dünya’yı bir daha görmemek üzere ayrılıyorlar. Mars One adlı proje ile birlikte Mars’a giden ilk insan oğlunun hedefi yeni gezegenlerinde ilk insan kolonisini kurmayı hedefliyor. Bu cesur insanları gerçekten tebrik etmek gerek. Siz bu yolculuğa çıkmayı göze alabilir misiniz?