Meşe Ağacından Volkswagen Beetle Üretti

Meşe Ağacından Volkswagen Beetle Üretti

PAYLAŞ

Bosna-Hersek’te yaşayan 71 yaşındaki emekli Momir Bojic’in arka bahçesinde meşe ağacından Volkswagen Beetle üretti.

Tüm dünyada insanların Volkswagen’ın Beetle modeline olan düşkünlüğünü bilmeyen yoktur herhalde. Üretildiği ülke olan Almanya’da Volkswagen Kafer adıyla da tanınıyor.

1938 yılında Adolf Hitler’in isteği üzerine Fernando Porsche tarafından tasarlanan araç, 76 yıllık tarihine rağmen hala birçok insanın gözdesi durumunda. Volkswagen her ne kadar aracın New Beetle adı altında yenilenmiş tasarıma sahip modellerini ürettiyse de, eski Beetle’ın yerini tutmak değil yanından dahi geçemediği de bir gerçek.

İnsanların Beetle’a olan düşkünlüğü ise sınır tanımıyor desek yeridir. Zira 71 yaşındaki Bosna-Hersek vatandaşı Momir Bojic, 50.000 farklı meşe ağacı parçasını birleştirerek kendisine çalışır halde bir Volkswagen Beetle yapmayı başarmış durumda.

50.000 meşe parçasının da rastgele seçilip takıldığını düşünmeyin. Çünkü her bir meşe parçası en az 23 farklı işlemden geçirilerek arabayı tamamlayacak parçalar haline getirilmiş. Bojic bütün bu parçaların inşa ve montajını bahçesinde yer alan atölyesinde gerçekleştirmiş. Sonuç olarak da çalışan bir Volkswagen Beetle’ı meşe ağacıyla kaplamayı başarmış.

Bojic’in söylediklerine göre de araçla ne zaman yola çıksa etrafında sayamadığı kadar çok insan toplanıyormuş. Açıkcası sebebini anlamakta güçlük çekmediğimizi belirtelim ve sizleri meşe ağacından üretilen Volkswagen Beetle ile başbaşa bırakalım.