Mobile Legends: Bang Bang Türkiye Şampiyonu Ödülün Sahibi Oldu!

Mobile Legends: Bang Bang Türkiye Şampiyonu Ödülün Sahibi Oldu!

PAYLAŞ
Mobile Legends: Bang Bang Türkiye Şampiyonu Ödülün Sahibi Oldu!
Mobile Legends: Bang Bang Türkiye Şampiyonu Ödülün Sahibi Oldu!

Mobile Legends: Bang Bang Türkiye Şampiyonu Ödülün Sahibi Oldu! Türkiye’de ilk defa düzenlenen Mobile Legends: Bang Bang dünya şampiyonasının Türkiye elemelerinde heyecan oldukça büyüktü. 296 takımın katıldığı elemelerde takımlar, büyük ödüle sahip olabilmek için mücadele etti.

24 Ağustos 2019’da Forum İstanbul’da ön elemeler sonucunda finale kalan Evil Esports, Always Team, Kingpins ve Club De Boss takımlarının büyük mücadelesi sonucunda şampiyon belli oldu. Türkiye elemeleri için takımlar toplamda 35.000 TL değerinde bir ödül havuzunun sahibi oldular.

Dünya Şampiyonasının Türkiye ayağında şampiyon belli oldu!

14 ülkeden 16 takımın mücadele edeceği M1 Dünya Şampiyonası’nda, Türkiye’den 296 takımın başvurusu sonrasında, ön elemeler 1 ay süren karşılaşmalar sonrasında tamamlandı. Son dörde kalan takımlar, şampiyonluk için 24 Ağustos 2019’da Forum İstanbul’a kurulan 220 m2’lik sahnede tüm taraftarları önünde mücadele ettiler. Hafta sonları yapılan çeyrek final karşılaşmalarının tamamı Youtube Gaming üzerinden canlı yayınlanırken, final karşılaşmaları ile birlikte toplamda 26 saat canlı yayın gerçekleştirildi.

Forum İstanbul’da gerçekleşen görkemli yarı final ve final karşılaşmalarında bir yönetmen, 2 kameraman, 4 reji ve toplamda 25 kişilik bir operasyon ekibi hem alanda bulunan hem de evlerinden canlı yayın üzerinden izleyen takipçilere keyifli dakikalar yaşatmak için görev aldı. Forum İstanbul’daki bu büyük finalde, 3 farklı cosplay ile düzenlenen etkinliklerle 1000’den fazla oyuncuyu hediyeler dağıtıldı. Ayrıca, final karşılaşmasından sonra da çekilişle bir oyuncu Honor 20 cep telefonu da kazandı.

Mobile Legends: Bang Bang Türkiye Şampiyonu Ödülün Sahibi Oldu!

Türkiye elemeleri için 35.000 TL değerinde ödül havuzu sahibini buldu!

Mobile Legends, elemeye katılan takımları elbette eli boş bir şekilde uğurlamak istemedi Başarısını kanıtlamış ve İstanbul’daki offline finale katılmaya hak kazanmış dört takım, toplamda 35.000 TL ve 250.000 oyun için elmastan oluşan ödül havuzunda, kendilerine düşen payı aldılar.

Kıyasıya ve rekabet dolu karşılaşmaların olduğu bu finalde, mücadele eden takımların taraftarlarıyla eğlenceli ve bir o kadar da heyecanlı bir final yaşandı.

Verdiği mücadele ile göz dolduran Evil Esports takımı, tüm rakiplerini alt ederek Türkiye elemelerindeki payı olan 17.000 TL para ödülünün, 100.000 elmasın ve dünya şampiyonasına katılma biletinin sahibi oldu. İkinci olan Kingpins takımı, 9.000 TL para ödülü ve 50.000 elmas; üçüncü olan Club De Boss takımı 6.000 TL para ödülü ve 25.000 elmas; dördüncü olan Always Team ise 3.000 TL para ödülünün ve 15.000 elmasın sahibi oldu.

Ayrıca dünyanın bir çok ülkesinde 100.000.000’dan fazla oyuncusu bulunan Mobile Legends Bang Bang, Türkiye finallerine Türkiye Bölge Yöneticisi Cihat Akbaş ve Moonton yetkilileri de katıldı.