Motorola Razr 5G Tanıtıldı!

Motorola Razr 5G Tanıtıldı!

PAYLAŞ
Motorola Razr 5G Tanıtıldı!
Motorola Razr 5G Tanıtıldı!

Lenovo çatısı altında faaliyet gösteren Motorola, 2014 yılında Google’dan satın alınmıştı. İlk cep telefonunu üreten şirket, bu el değiştirmeden sonra da projelerine devam etti. Son olarak ise fiyatı ve özellikleriyle tüketicileri şaşırtan bir akıllı telefon tanıtıldı. Motorola Razr 5G olarak isimlendirilen modelin en dikkat çekici özelliği katlanabilir ekrana sahip olması. Gelin tüm özelliklerini birlikte inceleyelim.

Motorola yaklaşık olarak bir yıl önce de karşımıza katlanabilir bir telefonla çıkmıştı. “Razr” ismiyle piyasaya sürülen bu akıllı telefon, ortadan katlanabilmesi sebebiyle daha eski telefonları hatırlatıyordu. Motorola, bugün karşımıza “Razr 5G” isimli yeni akıllı telefonuyla çıktı. Bir önceki versiyonun daha gelişmiş özelliklere sahip olan hali olarak tanıtılan modeli inceleyelim.

Motorola Razr 5G

motorola-razr-5g-tanitildi

Razer 5G, orjinal tasarıma bağlı bir şekilde geliştirilmiş. Tasarım anlamında önceki modele kıyasla pek bir değişiklik bulunmuyor. Bu telefonun en çok öne çıkartılan özelliği, 6,2 inç büyüklüğünde katlanabilen bir OLED ekrana sahip olması. Bu ekran, kullanıcılara 2142 x 876 px çözünürlük sunacak.

Ancak Razr 5G’nin sahip olduğu tek ekran bu değil. Cihaz katlı durumdayken kullanılabilen ikinci bir ekranı da bulunuyor. OLED yapıyı koruyan bu ekran 2,7 inç büyüklüğünde ve 800 x 600 px çözünürlük sunuyor. Bu ekranda bulunan kameranın 48 MP çözünürlük sunduğu söyleniyor.

Kameralardan biraz daha bahsedecek olursak; Ön tarafta cihaz katlı halde değilken kullanılabilen selfie kamerası 20 MP çözünürlük sunuyor. Aynı zamanda cihaz katlı haldeyken kullanabileceğiniz bir ön kamera daha bulunuyor. Bu kamera aslında arka tarafta bulunan ana kamera. Bu kamera ise 48 MP çözünürlük sunuyor.

Cihazın sahip olduğu donanımlara baktığımızda karşımıza ilk olarak yüksek kaliteli bir işlemci çıkıyor. Motorola’nın yeni akıllı telefonu gücünü Qualcomm’un Snapdragon 765G işlemciden alıyor. 8 çekirdekli bu işlemci 2.4 GHz CPU Frekansı değerine sahip. Razr 5G’nin işlemci gücü 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanıyla destekleniyor. Cihazın 2,800 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip. Bu batarya kullanıcılara 15 watt hızlı şarj desteği de sunuyor.

Motorola Razr 5G Teknik Özellikleri

motorola-razr-5g-tanitildi

  • Ekran: 6,2 inç (2142 x 876 piksel) + 2,7 inç (800 x 600 piksel) OLED
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 765G
  • RAM: 8 GB
  • Depolama: 256 GB
  • Birincil Kamera: 48 MP
  • İkincil Kamera: 20 MP
  • Batarya: 2,800 mAh (15 watt hızlı şarj desteği)

Motorola Razr 5G Fiyatı

Özellikleriyle belli bir seviyeyi aşmayı başaran yeni akıllı telefon fiyatıyla pek çok kişiyi şaşırttı. Altın, grafit ve sıvı cıva renklerinde satın alınabilen telefon hakkında yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda, fiyatının 1,399 dolar (yaklaşık 10,500 TL + vergiler) olarak belirlendiği duyuruldu.