Nexus Marlin AnTuTu ‘da Ortaya Çıktı

Nexus Marlin AnTuTu ‘da Ortaya Çıktı

PAYLAŞ

Son dönemlerde Nexus modelleri ile ilgili bilgiler arka arkaya gelmeye başlarken Nexus Marlin adı verilen telefonun AnTuTu performans testindeki sonuçları paylaşıldı. AnTuTu testinde cihaz ile ilgili tüm özelliklerin görüntülenmesi tanıtım öncesinde pek çok soru işaretinin de giderilmesini sağlarken iki farklı Nexus cihazının geleceği 2016 yılında Nexus Marlin için tüm soru işaretleri bu sayede giderilmiş oldu.

Piyasaya sunulup sunulmayacağı ile ilgili pek çok soru işareti olsa da gelen son bilgiler ile HTC tarafından üretileceğine kesin gözüyle bakılan Marlin kod adı verilen telefonun yüksek özelliklerde olması dikkatlerden kaçmadı. Telefonun en önemli detaylarından bir tanesi Android işletim sisteminin son versiyonun kullanılması olurken bu sayede kullanıcılar oldukça iyi bir işletim sistemi deneyimi elde edecek.

Telefonun AnTuTu testlerinde görüntülenen donanımları ise şöyle;

Qualcomm Snapdragon 820 işlemci

4 GB RAM

32 GB depolama alanı

13 MP arka kamera

8 MP ön kamera

Adreno 530 GPU

5.5 inç QHD çözünürlükte ekran

Android 7.0 Nougat işletim sistemi

Telefonda yer alacak özellikler şu anda piyasada bulunan pek çok amiral gemisinden daha üstün durumda. SnapDragon 820 işlemciyle performansın yükseltildiği telefon modelinde aynı zamanda 4 GB RAM ciddi bir katkı sağlayacak.