Öldü, 48 Dakika Sonra Dirildi, Tanrıyı Gördüğünü Söyledi

Öldü, 48 Dakika Sonra Dirildi, Tanrıyı Gördüğünü Söyledi

PAYLAŞ

Yaşlı adam öldükten, 48 dakika sonra dirildi, Tanrıyı gördüğünü söyledi.

Massachusetts Genel Hastanesi doktorları şok bir olayla karşılaştı. Katolik Rahip Peder John Micheal O’Neal’ın 48 dakika boyunca kalbi durdu, sonrasında hayata döndürülen John Micheal, tıbben ölü olduğu o 48 dakikalık sürede Tanrı’ya kavuştuğunu, onunla tanıştığını, onun şefkatli ve bağışlayıcı bir kadın olduğunu söyledi.

Massachusetts Genel Hastanesi doktorları, kalbi duran Massachussetts Katolik Rahibi John Micheal’in kalbini yeniden çalıştırmayı başardı. 48 dakika boyunca tıbben ölü olan 71 yaşındaki Peder John Micheal O’Neal tekrar uyandığında, cennete gittiğini orada Tanrı’yı gördüğünü ve onun sıcak, rahatlatıcı, müthiş derecede şefkatli ve esirgeyici bir kadın olduğunu söyledi.

Peder John Micheal, 29 Ocak’ta kalp krizi geçirerek hastaneye yatırıldı. Kısa bir süre sonra klinik olarak ölü ilan edildi, beynine giden kan durdu. Sonrasında Massachusetts Genel Hastanesi doktorları LUCAS 2 adı verilen yüksek teknoloji seviyesinde olan bir makine ile hayati engeli kaldırmak adına çalışmalara başladı ve John Micheal’in kalp ritmi normale döndü. Doktorlar, Peder’in beyninin zarar gördüğünü ve bir takım acılar içerisinde olacağını düşündü. Ancak yaşlı adamın, uyandığında, gördüklerini net ve canlı biçimde anlattığını ifade ettiler. Doktorlar, yoğun bir sevgiyle gördüklerini anlatan Peder John Micheal’in karşısında şoka girdiler. Katolik rahip konuşmasında: “O benim ışığımdı, çok rahatlatıcı ve yumuşak bir sesi vardı. O’nda hissettiğim güven, bir annenin evladını kucakladığında evladının hissettiği güven gibiydi” dedi.

Bu durum Archdiocese Katolik din adamları üzerinde büyük bir heyecan oluşturdu. Başpiskopos (Kilise’de Sen Sinod’un başı) bunun üzerine bir basın toplantısı düzenleyeceğini söyledi. Düzenlediği toplantıda “Baba Micheal O’Neal ruhunu tanrıyla bütünleştirdi. ‘Kutsal anne’ benim, tüm Katoliklerin ve hatta Hristiyan alemi için kutsal bir bilgi oldu.” dedi.

Peder O’Neal’in Güney Boston’da eski kilisesinde vaazlarına devam etmesi için izin istendi fakat, Boston Katolik Başpiskoposu bunu teyit etmedi.