Ölünce Facebook Hesabı Ne Olacak?

Ölünce Facebook Hesabı Ne Olacak?

PAYLAŞ
Facebook patladı!

Facebook ‘un daha önceki kurallarına göre, vefat eden bir kullanıcının yakınları başvurduğunda,  kullanıcının hesabı “anı hesabı”na dönüştürülüyordu. Ancak gizlilik ayarı otomatik olarak sadece arkadaşlarının göreceği şekilde değiştiriliyordu.

Facebook şimdi bu uygulamadan vazgeçtiğini, gizlilik ayarlarının kullanıcının bıraktığı şekilde korunacağını açıkladı. Kullanıcının ayarlamış olduğu gizlilik ayarının onun tercihi olduğunu ve buna saygı duymak gerektiğini dile getiren Facebook artık anı hesaplarındaki gizlilik ayarlarına dokunmayacaklarının altını çizdi.

Yine de vefat eden kullanıcıların yakınları, hesap üzerinde tam kontrol isteyebiliyor ve kullanıcının belki alkollüyken, belki de bozuk ruh hali ile paylaştığı kimi anılarının ölümünden sonra sonsuza kadar görünür olmasını istemeyebiliyorlar. Facebook’un tüm bu taleplerle başı çok ağrıyor ancak şimdilik bulduğu çözüm, “rahmetlinin tercihine saygı duyalım,” oldu.

PAYLAŞ
Önceki makaleGalaxy S5’in Premium Modeli Mayıs’ta Geliyor!
Sonraki makaleCaner Erkin Dünya Deviyle Anlaştı
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.