Parayı Bas YouTube Reklamlarını Kapat Devri Başlıyor

Parayı Bas YouTube Reklamlarını Kapat Devri Başlıyor

PAYLAŞ

Google’a ait video izleme sitesi YouTube ücretli üyelik sistemine geçişi doğruladı. YouTube da bulunan video reklamları geçmek için 5 saniye beklemeniz gerekiyor. Bundan sonra parayı basan bu reklamlardan kurtulacak!

YouTube üzerinde video izlerken reklamlardan kurtulmak isteyenler ve daha fazlası için yeni hizmeti Music Key servisini kullanmak için YouTube’a ücretli üyelik sistemi geliyor. Yeni hizmet şartlarını bile hazırlamaya başlayan YouTubePartner programına üye olanlara ilettiği mesajda durumu en ince ayrıntısına kadar açıklamış.

 

YouTube Radio Music

 

YouTube’da kendi videolarını yayınlayan kanal sahiplerinin, reklamlar ve ürünler aracılığı ile para kazanmasına olanak sağlayan yeni bir program. Bu sistemin ne zaman başlayacağını, oranların ne olacağını ve adının bile ne olacağı henüz belirtilmezken. Kanal sahiplerine kazanılan gelirin yüzde 55’i Partner programına üye olan kullanıcılara dağıtacak.

YouTube tarafından yapılan bir açıklamada ise izleyicileri için keyifli bir deneyim yaratırken, video yaratıcılarına düzgün bir gelir sunmak için sürekli olarak yeni ve daha iyi yöntemler aradıklarını söylerken, gelirin nasıl dağılacağı hakkında yorum yapmadı.