PlayStation 4.5 Neo ile 4K Oyun Deneyimi Başlıyor!

PlayStation 4.5 Neo ile 4K Oyun Deneyimi Başlıyor!

PAYLAŞ

Sony’nin önümüzdeki günlerde resmi olarak 4K görüntü desteğini sağlayan PlayStation 4.5 Neo modelini duyurması bekleniyor. PlayStation 4.5 Neo’nun tüm özelikleri.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan PlayStation 4.5 dedikodularına bugün bir yenisi daha eklendi. Sony’nin isimlendirme politikasında buçuklu sayı kullanması ve yeni neslin PlayStation 4.5 Neo ismini alması bekleniyor. Peki PS4 ve PS4.5 Neo arasında ne gibi farklar olacak?

PS4 ve PS4.5 Neo Arasındaki Farklar
PS4 ve PS4.5 Neo Arasındaki Farklar

PlayStation 4.5 Neo özellikleri

PlayStation 4.5 Neo’da 8 çekirdekli 2.1 GHz hızında çalışan Jaguar işlemci ile olması bekleniyor. Önceki nesil PlayStation 4 işlemcisinden frekans açısından hızlı olan yeni işlemci daha düşük ısıda çalışacak ve daha düşük güç tüketimi sağlayacak.

Video işleme birimi olan grafik kartında ise tercih Sony yine AMD’i tercih etmiş. PlayStation 4.5 Neo‘da geliştirilmiş AMD GCN yer alacak ve bu GPU 911 MHz hızında çalışacak.

 

4K destekli PlayStation 4 Neo’nun fiyatıyla ilgili herhangi bir bilgi verilmedi. Orijinal PS4’ün başlangıçtaki ABD fiyatına yakın bir fiyattan cihazın satışa çıkması Türkiye fiyatının 1500 – 2000 TL fiyat aralığında olacağı anlamına geliyor.