Samsung, Otistik Çocuklara Yönelik Uygulama Geliştiriyor

Samsung, Otistik Çocuklara Yönelik Uygulama Geliştiriyor

PAYLAŞ

Hayalinin Peşinden Git adlı uluslararası programı kapsamında genç yeteneklere kendilerini ifade etme imkanı sunan Samsung, bu kez otistik çocuklara yönelik olarak geliştirdiği Look at Me adındaki yeni bir proje ile karşımıza çıkıyor.

Dünyanın ilk interaktif kamera uygulaması olarak adlandırılan Look at Me, otistik çocukların fotoğraf çekerken göz iletişimi kurma, yüz ifadelerini anlama ve duygularını ifade etme konusunda ilerlemelerine yardımcı olmak istiyor.

Güney Kore’de denemelere başlayan Samsung 8 hafta boyunca Jong-Hyun adlı bir çocukta uygulamayı denemiş ve önemli gelişmeler kaydedilmiş. Uygulama şimdi Kanada’da denemelere başlayacak.

Uygulama için alanında uzman pek çok psikolog, pedagog ve psikiyatrist biraraya gelmiş. Uygulama günde 15-20 dakika kullanılıyor. Çocuklar çeşitli görev ve başarılarla seviye atlıyor ve ödüller kazanıyor.

Samsung Kanada program kapsamında uygulamanın yüklü olduğu 200 Galaxy Tab S tableti otistik çocuk sahibi ailelere dağıtacak. Aileler uygulama ile 8 hafta boyunca çocuklarının gelişimini takip ederken geçilen aşamaları da çevrimiçi topluluğa paylaşacak. Böylece katılımcılar uygulamanın daha iyi nasıl kullanılacağı konusunda farklı tecrübelerden yararlanabilecek. Uygulamanın yakın zamanda Google Play üzerinde indirmeye sunulması bekleniyor.