Şarjdaki telefonla konuşma ölüm getirdi!

Şarjdaki telefonla konuşma ölüm getirdi!

PAYLAŞ

Çin haber ajansı Xinhua’da çıkan habere göre 23 yaşındaki Çinli uçuş görevlisi Ma Ai Lun, akıllı  telefonun çaldığı anda elektrik prizine takılı vaziyette olduğu belirtildi.

Talihsiz kızın ailesinin ise, kızlarının telefonunun markası olan Apple’dan tazminat talep ettiği belirtilirken, ablası da Çinli sosyal medya ağı Sina Weibo’da “Umarım Apple bu konuda bize bir açıklama yapar. Ayrıca herkesi telefon şarj olurken kullanmamaları için uyarıyorum” diye yazdı.  Apple ise yayınladığı açıklamada ‘talihsiz olay’nedeniyle büyük üzüntü duyduklarını belirterek Lu’nun ailesine başsağlığı diledi. Şirket ayrıca konuyla ilgili araştırma başlatacaklarını belirtti.

BENZER OLAY GEÇTİĞİMİZ HAFTA İSVİÇRE ‘DE DE YAŞANDI

Geçtiğimiz hafta İsviçre’de de cep telefonu kullanıcının cebinde patlayıp alev almıştı. İsviçre’de oturan 18 yaşındaki Fanny Schlatter, çalıştığı işyerinde boya kutularını kamyona taşırken ‘Akıllı telefonu’nun cebinde patlaması sonucu yaralandı. Pantolonunun yanmaya başladığını ve alevin giderek vücudunu sarmaya başladığını anlatan Schlatter, işyeri sahibi Stephane Kubler’ın üzerine su dökmesi sonucu üzerindeki alevlerin söndüğünü anlattı. Cep telefonu kömür gibi yanan Schlatter’a 1 aydan fazla süreyle ‘Çalışamaz’ raporu verildi.(Radikal)