Sony Taşınabilir Müzik Ürünlerinde Devrim Yarattı

Sony Taşınabilir Müzik Ürünlerinde Devrim Yarattı

PAYLAŞ

Sony, CES 2015’te tanıttığı, kullanıcılarına hemen hemen her yerde sarmalayıcı, Yüksek Çözünürlüklü Ses (High Resolution Audio) sunan yeni taşınabilir ses ürünleri ile, sanatçının orijinal performansının ruhunu yansıtan bir dinleme deneyimi sağlıyor.

Sony, dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2015’te, hiçbir kısıtlama veya kurulum derdi olmaksızın en üst düzey ses kalitesini yeniden üretmek üzere tasarlanan yeni taşınabilir ses ürünlerini görücüye çıkarıyor. Tüketiciler, yeni Yüksek Çözünürlüklü Walkman NW-ZX2, MDR-1ABT Kulaklıklar ve PHA-1A Kulaklık DAC/amplifikatörün yardımıyla mobil veya bilgisayar üzerindeki dinleme deneyimlerini geliştirebilecekler.

Sony, kullanıcıları sanatçının orijinal performansının ruhu ve amacına daha da yakınlaştıran eşsiz ses teknolojilerini uygulayarak, müziğin tadının daha yüksek bir ses kalitesinde çıkarılmasını mümkün hale getirdi. Bu yeni ürünler, tüketicilere hemen hemen her yerden tamamen saran, Yüksek Çözünürlüklü Ses deneyimini yaşamasını sağlamak üzere mümkün olan en iyi taşınabilir ürünleri sunma arzusunu daha da ileri götürüyor. Sony’nin yeni LDAC (düşük gecikmeli codec) teknolojisi sayesinde, kullanıcılar artık Bluetooth üzerinden yüksek kaliteli kablosuz ses aktarımının keyfini yaşayacaklar. Üç kat daha fazla veri transferi gerçekleştiren LDAC, tüm şarkılar için iyileşmiş bir kablosuz dinleme deneyimi sağlıyor. Bu teknolojiler, tek dokunuşla dinleme ile bir araya geldiğinde, kablosuz Bluetooth® teknolojisi üzerinden kolay bağlanabilirlik (eşleştirme) sağlayarak yoldayken dahi yüksek kaliteli sese görülmemiş bir esneklik ile erişilebilmesini mümkün kılıyor.

Sony Electronics Asya Pasifik Video ve Ses Bölümü Genel Müdürü Satoshi Yamamoto, “Sony, her yerden en üst düzey ses kalitesini yeniden üretebilecek ürünler geliştirmeye odaklanıyor. Yeni ürünlerimiz tüketiciler için, çevresel kısıtlamaların artık var olmadığı, dolayısıyla da, nerede olurlarsa olsunlar, en iyi müziğin tadını serbestçe çıkartabilecekleri, bugüne kadar hiç görülmemiş bir müzik deneyimini temsil ediyor.” şeklinde konuşuyor.

Walkman® NW-ZX2

Yüksek Çözünürlüklü Ses’i tam da sanatçıların aslında arzuladıkları gibi, ana kayıt kalitesinde yeniden üretebilen Walkman NW-ZX2 ile bugüne kadar hiç olmadığı gibi deneyimleyin. Yüksek Çözünürlüklü Ses oynatma için özel olarak geliştirilen S-Master™ HX dijital amplifikatör gürültü ve paraziti azaltırken daha net bir akustik deneyim için geniş frekans tepkisi üretiyor. Aynı zamanda kullanıcıların daha yüksek kaliteli sesin keyfini sürebilmesi için MP3’ü ve diğer sıkıştırılmış müzik dosyalarını yükselten DSEE HX™ teknolojisi ile de donatılmış durumda.

NW- ZX2, 192 kHz/24 bite kadar dijital müzik dosyalarını ve MP3, WMA, AAC, FLAC, AIFF, WAV, ALAC ve DSD gibi uyumlu dosya formatlarını destekliyor.[1] Aynı zamanda 128GB dahili belleğin yanı sıra bir micro SD kart yuvası, Wi-Fi ve şarj başına 60 saate kadar[2] müzik çalma imkânı sunan bir yüksek kapasiteli Lityum-iyon pile de sahip.

Alüminyum alaşımından hazırlanmış, yuvarlatılmış kenarlara sahip bir çerçevesi bulunan Walkman NW-ZX2, son derece sağlam kasası ile çarpıcı bir tasarım sunuyor. Yapısındaki altın kaplama bakır levha, düşük elektrik özdirencinden ötürü son derece istikrarlı bir topraklama sağlıyor. Elektrikli çift düzeyli kapasitör kullanımı yoluyla güç kaynağının iyileştirilmesi, OS-CON ve yüksek kapasiteli Lityum-iyon pil gibi bir dizi ses bileşeni sayesinde, güçlü bas ve geliştirilmiş stereo hissi de elde edildi. Yüksek kaliteli sese katkı yapan diğer rötuşlamalar arasında, kalın filmli bakır tabakalı PCB’ler, OFC kabloları, yüksek saflıktaki kurşunsuz lehimleme de bulunuyor. Bunlar, empedansı düşürerek NW-ZX2’nin daha yüksek ses çözünürlüğü elde etmesine imkân veriyor.

MDR-1ABT Kablosuz Kulaklıklar

MDR-1A kulaklıkların elde ettiği başarının üzerine daha da fazlasını ekleyen, yeni MDR-1ABT kulaklıklar evin dışındayken yüksek kaliteli sesi ortaya çıkarmanın ideal yolunu sunuyor. Olağanüstü ses kalitesi sunmanın yanı sıra, ergonomik kulak yastıkları ve aynı zamanda ses sızıntısını da önleyen iyileştirilmiş oturma için sarmalayan tasarımı ile de hatırı sayılır konfor sağlıyor.

Hafif ve hassas alüminyum kaplamalı Likit Kristal Polimer Film diyaframlar da dengeli ses yeniden üretimi için gerekli sağlamlığı temin ederken bir yandan da ses spektrumundaki kirlenmeleri de asgari düzeye indiriyor. MDR-1ABT kulaklıklar eller serbest konuşma sağlarken, yankı önleme ve gürültü bastırma özellikleri de uyumlu akıllı telefonlarda eller serbest görüşmeler için pürüzsüz ses kalitesi sunuyor. Ayrıca, kullanıcıların kablo takmak veya kurulum kodları kullanmak zorunda kalmaksızın müziği kulaklığın kenarından kolaylıkla kontrol edebilmesine imkân veren NFS özellikli dokunma sensörlü kontrollere de sahipler.

PHA-1A Taşınabilir DAC/Kulaklık Amplifikatörü

Kompakt PHA-1A DAC Kulaklık Amplifikatörü ile dinlediğiniz her şeyin kalitesini geliştirin. Hareket halindeyken yüksek çözünürlüklü müziğin tadına varabilmek için tek yapmanız gereken, USB girişi üzerinden taşınabilir dijital müzik cihazınıza, kişisel bilgisayarınız veya akıllı telefonlarınızı bağlamak olacak.

Walkman® NWZ-A17’e eşlik eden kullanımı kolay ve hafif PHA-1A, dinleme deneyiminizi artırarak gittiğiniz her yere en kaliteli sesi de beraberinizde götürmenize imkân veriyor.

Bulunabilirlik 

Walkman® NW-ZX2, MDR-1ABT Kablosuz Kulaklıklar ve PHA-1A Taşınabilir Kulaklık Amplifikatörü Bahar 2015’ten itibaren temin edilebilecek.

Teknik özellikler

Sony, dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2015’te, hiçbir kısıtlama veya kurulum derdi olmaksızın en üst düzey ses kalitesini yeniden üretmek üzere tasarlanan yeni taşınabilir ses ürünlerini görücüye çıkarıyor. Tüketiciler, yeni Yüksek Çözünürlüklü Walkman® NW-ZX2, MDR-1ABT Kulaklıklar ve PHA-1A Kulaklık DAC/amplifikatörün yardımıyla mobil veya bilgisayar üzerindeki dinleme deneyimlerini geliştirebilecekler.

Sony, kullanıcıları sanatçının orijinal performansının ruhu ve amacına daha da yakınlaştıran eşsiz ses teknolojilerini uygulayarak, müziğin tadının daha yüksek bir ses kalitesinde çıkarılmasını mümkün hale getirdi. Bu yeni ürünler, tüketicilere hemen hemen her yerden tamamen saran, Yüksek Çözünürlüklü Ses deneyimini yaşamasını sağlamak üzere mümkün olan en iyi taşınabilir ürünleri sunma arzusunu daha da ileri götürüyor. Sony’nin yeni LDAC™ (düşük gecikmeli codec) teknolojisi sayesinde, kullanıcılar artık Bluetooth® üzerinden yüksek kaliteli kablosuz ses aktarımının keyfini yaşayacaklar. Üç kat daha fazla veri transferi gerçekleştiren LDAC, tüm şarkılar için iyileşmiş bir kablosuz dinleme deneyimi sağlıyor. Bu teknolojiler, tek dokunuşla dinleme ile bir araya geldiğinde, kablosuz Bluetooth® teknolojisi üzerinden kolay bağlanabilirlik (eşleştirme) sağlayarak yoldayken dahi yüksek kaliteli sese görülmemiş bir esneklik ile erişilebilmesini mümkün kılıyor.

Sony Electronics Asya Pasifik Video ve Ses Bölümü Genel Müdürü Satoshi Yamamoto, “Sony, her yerden en üst düzey ses kalitesini yeniden üretebilecek ürünler geliştirmeye odaklanıyor. Yeni ürünlerimiz tüketiciler için, çevresel kısıtlamaların artık var olmadığı, dolayısıyla da, nerede olurlarsa olsunlar, en iyi müziğin tadını serbestçe çıkartabilecekleri, bugüne kadar hiç görülmemiş bir müzik deneyimini temsil ediyor.” şeklinde konuşuyor.

Walkman® NW-ZX2

Yüksek Çözünürlüklü Ses’i tam da sanatçıların aslında arzuladıkları gibi, ana kayıt kalitesinde yeniden üretebilen Walkman® NW-ZX2 ile bugüne kadar hiç olmadığı gibi deneyimleyin. Yüksek Çözünürlüklü Ses oynatma için özel olarak geliştirilen S-Master™ HX dijital amplifikatör gürültü ve paraziti azaltırken daha net bir akustik deneyim için geniş frekans tepkisi üretiyor. Aynı zamanda kullanıcıların daha yüksek kaliteli sesin keyfini sürebilmesi için MP3’ü ve diğer sıkıştırılmış müzik dosyalarını yükselten DSEE HX™ teknolojisi ile de donatılmış durumda.

NW- ZX2, 192 kHz/24 bite kadar dijital müzik dosyalarını ve MP3, WMA, AAC, FLAC, AIFF, WAV, ALAC ve DSD gibi uyumlu dosya formatlarını destekliyor.[1] Aynı zamanda 128GB dahili belleğin yanı sıra bir micro SD kart yuvası, Wi-Fi ve şarj başına 60 saate kadar[2] müzik çalma imkânı sunan bir yüksek kapasiteli Lityum-iyon pile de sahip.

Alüminyum alaşımından hazırlanmış, yuvarlatılmış kenarlara sahip bir çerçevesi bulunan Walkman® NW-ZX2, son derece sağlam kasası ile çarpıcı bir tasarım sunuyor. Yapısındaki altın kaplama bakır levha, düşük elektrik özdirencinden ötürü son derece istikrarlı bir topraklama sağlıyor. Elektrikli çift düzeyli kapasitör kullanımı yoluyla güç kaynağının iyileştirilmesi, OS-CON ve yüksek kapasiteli Lityum-iyon pil gibi bir dizi ses bileşeni sayesinde, güçlü bas ve geliştirilmiş stereo hissi de elde edildi. Yüksek kaliteli sese katkı yapan diğer rötuşlamalar arasında, kalın filmli bakır tabakalı PCB’ler, OFC kabloları, yüksek saflıktaki kurşunsuz lehimleme de bulunuyor. Bunlar, empedansı düşürerek NW-ZX2’nin daha yüksek ses çözünürlüğü elde etmesine imkân veriyor.

MDR-1ABT Kablosuz Kulaklıklar

MDR-1A kulaklıkların elde ettiği başarının üzerine daha da fazlasını ekleyen, yeni MDR-1ABT kulaklıklar evin dışındayken yüksek kaliteli sesi ortaya çıkarmanın ideal yolunu sunuyor. Olağanüstü ses kalitesi sunmanın yanı sıra, ergonomik kulak yastıkları ve aynı zamanda ses sızıntısını da önleyen iyileştirilmiş oturma için sarmalayan tasarımı ile de hatırı sayılır konfor sağlıyor.

Hafif ve hassas alüminyum kaplamalı Likit Kristal Polimer Film diyaframlar da dengeli ses yeniden üretimi için gerekli sağlamlığı temin ederken bir yandan da ses spektrumundaki kirlenmeleri de asgari düzeye indiriyor. MDR-1ABT kulaklıklar eller serbest konuşma sağlarken, yankı önleme ve gürültü bastırma özellikleri de uyumlu akıllı telefonlarda eller serbest görüşmeler için pürüzsüz ses kalitesi sunuyor. Ayrıca, kullanıcıların kablo takmak veya kurulum kodları kullanmak zorunda kalmaksızın müziği kulaklığın kenarından kolaylıkla kontrol edebilmesine imkân veren NFS özellikli dokunma sensörlü kontrollere de sahipler.

PHA-1A Taşınabilir DAC/Kulaklık Amplifikatörü

Kompakt PHA-1A DAC Kulaklık Amplifikatörü ile dinlediğiniz her şeyin kalitesini geliştirin. Hareket halindeyken yüksek çözünürlüklü müziğin tadına varabilmek için tek yapmanız gereken, USB girişi üzerinden taşınabilir dijital müzik cihazınıza, kişisel bilgisayarınız veya akıllı telefonlarınızı bağlamak olacak.

Walkman® NWZ-A17’e eşlik eden kullanımı kolay ve hafif PHA-1A, dinleme deneyiminizi artırarak gittiğiniz her yere en kaliteli sesi de beraberinizde götürmenize imkân veriyor.

Bulunabilirlik

Walkman® NW-ZX2, MDR-1ABT Kablosuz Kulaklıklar ve PHA-1A Taşınabilir Kulaklık Amplifikatörü Bahar 2015’ten itibaren temin edilebilecek.

Teknik özellikler NW-ZX2

 • Bellek kapasitesi
 • 128 GB
 • Harici bellek
 • microSD (kart dahil değildir)
 • Başlıca özellikler
 • Yüksek Çözünürlüklü Ses oynatma, S-Master HX Dijital Amplifikatör, DSEE HX (Dijital Ses Geliştirme Motoru), ClearAudio+, Clear Bass, Equaliser, VPTNFC üzerinden üzerinden tek dokunuşta dinleme ve Bluetooth® bağlanabilirliği
 • Uyumlu ses formatları
 • MP3, WMA1, FLAC (192KHz/24bit), Linear PCM (192KHz/24bit), WAV (192KHz/24bit), AAC-LC2, HE-AAC, Apple Lossless (192KHz/24bit), AIFF (192KHz/24bit), DSD (2.8MHz, 5.6MHz)
 • Pil ömrü
 • MP3 60 saat*
 • *(MP3 128kbps)
 • Yüksek Çözünürlüklü Ses 33 saat*
 • *(FLAC 192kHz/24bit)
 • Şarj süresi
 • Yaklaşık 4.5 saat
 • İşletme platformu
 • Android™ 4.2
 • Ekran
 • 4.0 inç FWVGA (854×480) mobil için Triluminos™ Ekran
 • İletişim modu
 • Wi-Fi (IEEE 802.11b/g/n/a)
 • Bluetooth®
 • Bluetooth® (A2DP/AVRCP/OPP/HID/SPP)
 • Desteklenen Kodek: SBC/LDAC
 • NFC
 • Var
 • Birlikte verilen uygulamalar
 • Media Go (Windows için), Content Transfer for Mac (Mac OS için)
 • Boyutlar
 • 65.1×131.2×18.5 mm (GxYxD, Maks. Uzantı hariç)
 • Ağırlık
 • Ağırlık: Yaklaşık 235 g
 • Aksesuarlar
 • USB kablo, deri taşıma çantası, ara parça (kulaklık dahil değildir)

TEKNİK ÖZELLİKLER MDR-1ABT

 • Tip
 • Kapalı Dinamik
 • Sürücü Ünitesi
 • Φ40 mm, Kubbe tipi (CCAW Ses bobini)
 • Hassasiyet
 • 98 dB/mW (1kHz)
  (birlikte verilen kulaklık kablosu kullanıldığında)
 • Frekans Tepkisi
 • 4 Hz – 100,000Hz
  (birlikte verilen kulaklık kablosu kullanıldığında)
 • 20Hz – 20,000Hz (44.1kHz Örneklem) / 20Hz – 40,000Hz (LDAC 96kHz Örneklem, 990kbps)
 • Empedans
 • 24Ω (1kHz) (birlikte verilen kulaklık kablosu kullanıldığında)
 • Güç Kapasitesi
 • 100mW
 • Fiş
 • Altın kaplama stereo mini fiş
 • Ağırlık (kablo hariç)
 • Yaklaşık 300g
 • Pil Ömrü (aralıksız müzik çalma süresi)
 • Müzik çalma süresi: Maks. 30 Saat;
 • İletişim süresi: Maks. 26 Saat;
 • Bekleme süresi: Maks. 200 Saat
 • Birlikte verilen aksesuarlar
 • Kulaklık kablosu (1.2m)
  Micro USB kablosu (0.5m)
  Taşıma torbası
 • PHA-1A
 • Örneklem Frekansı/Bit
 • PCM: Maks. 192kHz/24bit
 • Frekans Aralığı
 • 10 Hz – 100,000 Hz
 • Empedans
 • 8Ω – 600Ω
 • Maksimum Çıktı
 • Yaklaşık 148mW + 148mW (8Ω, 10% bozulma) Yaklaşık 80mW + 80mW (32Ω, 1% bozulma)
 • Yaklaşık 16.4mW + 16.4mW (300Ω, 10% bozulma)
 • Çıkış(lar)
 • Stereo mini fiş (Sadece 3 uçlu stereo mini fiş desteklenmektedir)
 • Giriş(ler)
 • Bilgisayar/WALKMAN®/Xperia bağlantı yuvası, iPhone/iPad/iPod® bağlantı yuvası
 • Pil Tipi
 • Dahili lityum-iyon yeniden şarj edilebilir pil
 • Pil Ömrü
 • Yaklaşık 6 saat
 • Pil Şarj Süresi
 • Yaklaşık 2 saat
 • Boyutlar (G x Y x D)
 • Yaklaşık 62 x 18.5 x 109 mm
 • Ağırlık (kablo hariç)
 • Yaklaşık 145g
 • Birlikte verilen aksesuarlar
 • WALKMAN® için dijital kablo, Xperia® için dijital kablo, Micro-USB kablo, Silikon kayışlar ve Koruyucu film