Tanrılar Okulu’nun Yazarı Stefano D’Anna’nın Ölümsüzlüğe Yolculuğu

Tanrılar Okulu’nun Yazarı Stefano D’Anna’nın Ölümsüzlüğe Yolculuğu

PAYLAŞ

Dünya üzerinde 12 dile çevrilen Bestseller Tanrılar Okulu (The School of Gods ) isimli kitabın yazarı Prof. Stefano D’Anna, 4 ay önce yakalandığı kanser hastalığına yenildi. Ülkemizde de binlerce seveni bulunan İtalyan yazar, bu sabah İtalya Como’da  vefat etti.

Ölümü ile edebiyat dünyasının büyük kaybı olarak nitelenen D’Anna okuyucularına kendi el yazısıyla bir de not bıraktı:

“To my unknown Reader. Enjoy the reading and apply the dreamer’s principles to your life”  “Benim tanıdığım, ve henüz tanımadığım okuruma: Keyifle okuman ve Dreamer’ın prepsiplerini hayatına uygulaman dileği ile..”

Ülkemizle birlikte dünyanın pek çok yerinde önemli forum, uluslararası kongre ve konferanslarda konuşmacı olarak yer alan, özellikle gençlere “Düşlerinizin peşinden gidin…” diyerek ilham kaynağı olan Prof.Stefano D’Anna İtalyanca, İngilizce, Türkçe çalışmaları ve araştırmaları ile ilgili 100’ün üzerinde bilimsel makaleye imza attı. Dünyanın en önemli başkentlerinde kampüsleri bulunan European School of Economics’in kurucusu ve 1994’ten 2010’a kadar rektörü olan D’Anna, geleceğin liderlerini yetiştirmek ve onlara mükemmellik hissini, özgürlük için sınırsız sevgiyi ve bozulmaz bir bütünlüğü öğretmek için kurmuş olduğu “Future Leaders for The World” isimli geleceğin bütünlük sahibi, özgür ve vizyoner liderlerini yetiştiren programa kendisini adamıştı.

Prof. Stefano D’Anna, 15 Eylül 2014 Pazartesi günü İtalya, Como Milano Carimate’de bulunan Piazza Castello- St. George Kilisesi’nde yapılacak törenin ardından toprağa verilecek.