TedX Reset 2015 İlham Veren Fikirler ve Hikayeleri Aynı Sahnede Buluşturdu

TedX Reset 2015 İlham Veren Fikirler ve Hikayeleri Aynı Sahnede Buluşturdu

PAYLAŞ

Aakademisyenler, iş dünyasından profesyoneller, teknoloji geliştirme uzmanları, tasarımcılar, sanatçılar, medya mensupları, merak eden ve sorgulayan herkesin buluşma ve paylaşma platformu TEDxReset, sıra dışı fikirleri keşfetme fırsatı sundu.

Gönüllü bir ekip tarafından organize edilen TEDxReset, 17-18 Nisan tarihlerinde TİM Show Center’da gerçekleşti. Bu yıl da yoğun ilgi gören TEDxRESET 6. Yılında, fikirlerin doğuş anından hayata geçtiği döneme dek hangi aşamalardan geçtiğini, gerçekleştikten sonra da topluma nasıl fayda sağladığını ele aldı.

İki gün boyunca teknoloji, mimari, bağımsız basın, dünyayı değiştirebilecek yeni tasarım anlayışları, çağdaş sanatın teknolojiyle iç içe geçtiği arakesitler, alternatif iş ve yaşam modelleri, sivil toplumun gücü, müzik ve eğlence “Fikirden Harekete” teması çerçevesinde sunuldu.

 

tedx-reset-ali-ustundag
TedX Reset Ali Üstündağ

 

Dünyanın en iyi 50 öğretmeninden biri seçilen Dilek Livaneli, Afrika’da bir yıl boyunca mirketlerin sosyal davranışlarını inceleyen Selin Ersoy, Dijital analist Damien Radcliffe, akademisyen Prof. Dr. Erhan Erkut, antropolog yazar Benjamin Dix, Khan Academy Türkçe Direktörü Alp Köksal, filozof yazar Cem Şen, akademisyen Yrd. Doç. Dr. Mehmet Karlı, Moda Tasarımcısı Hatice Gökçe, Kod Yazım Eğitmeni İskele 47 kurucularından Bager Akbay, Bilim Muhabiri Alexandre Goncalvez ve Türk Psikologlar Derneği Üyesi İbrahim Eke gibi farklı alanlardan öne çıkan isimler iki gün boyunca ‘zihin açıcı’ konuşmalar gerçekleştirdi.

Ayyuka, Gaye Su Akyol, Barış için Müzik, Erdem Şimşek ve Lights in Babylon gibi farklı disiplinlerden bir çok müzik sanatçısı da hem hikâyeleri hem müzikleri ile sahneyi paylaştı.

Vizyoner bilim insanları, akademisyenler, iş dünyasından profesyoneller, teknoloji geliştirme uzmanları, tasarımcılar, sanatçılar, medya mensupları, blogger’lar ve üniversite öğrencileri başta olmak üzere merak eden ve sorgulayan herkesin buluşma ve paylaşma platformu TEDxReset, sıra dışı fikirleri keşfetme fırsatı sundu.