Tivibu ile TV Yayıncılığında Yeni Dönem Başlıyor

Tivibu ile TV Yayıncılığında Yeni Dönem Başlıyor

PAYLAŞ

Türkiye’de dijital dönüşümün öncüsü olan Türk Telekom Grubu, televizyon yayıncılığında yeni bir dönem başlatıyor; Tivibu’nun sunduğu IPTV teknolojisine uydu yayıncılığını da ekliyor.

 

Türk Telekom Grubu CEO’su Rami Aslan, “Artık televizyon yayıncılığı tüm boyutlarıyla Türk Telekom’un ana faaliyetlerinden biri olacak. Türk Telekom Grubu olarak faaliyet gösterdiğimiz her alanda olduğu gibi liderlik vizyonumuzla Türkiye’deki televizyon yayıncılığı sektörünü de yeniden şekillendireceğiz. Tivibu ile 20 milyon haneyi yani tüm Türkiye’yi ayrıcalıklı televizyon içeriği ile buluşturmayı hedefliyoruz” dedi. UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi, 2015-2016 sezonu itibarıyla Tivibu ayrıcalığıyla ekranlara taşınacak.

 

Türk Telekom Grubu, televizyon yayıncılığı alanında iddialı adımlar atıyor. Televizyon izleme alışkanlığını tamamen değiştirerek kullanıcıya farklı bir TV izleme deneyimi sunan Tivibu, IPTV’den sonra uydu yayınlarına da başlayarak daha geniş kitlelere ulaşacak. Tivibu, uydu üzerinden 4K çözünürlüğe kadar çıkabilecek yayınları, IPTV’nin Durdur İzle-Geri Al İzle, Tekrar İzle gibi özellikleri ve dört ekrandan sunacağı farklı destekleyici uygulamaları ile Türkiye’de televizyon yayıncılığında yeni bir dönemi başlatacak.

Dünyanın en önemli spor organizasyonlarından birisi olan UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nin yayın haklarını alan Türk Telekom Grubu, Tivibu’nun gelişmiş özellikleri ile futbolseverlere yepyeni bir futbol keyfi yaşatmaya hazırlanıyor.

 

Türk Telekom Grubu’nun yayıncılık alanındaki vizyonu ve attığı yeni adımlar, Türk Telekom Grubu CEO’su Rami Aslan, Grup Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir ve Grup Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun‘un ev sahipliğinde düzenlenen bir basın toplantısıyla duyuruldu. Toplantıya Türk Telekom Grubu’nun iş ortağı TRT Genel Müdürü Şenol Göka da katıldı.

“TV yayıncılığı, Türk Telekom’un ana faaliyetlerinden biri oluyor”

Türk Telekom Grubu CEO’su Rami Aslan, Türkiye’de TV yayıncılığında yeni bir dönem başlattıklarını ve sektörü yeniden şekillendirmeye kararlı olduklarını söyledi. Aslan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türk Telekom Grubu olarak nihai amacımız, müşterilerimize alanında en iyi hizmetleri ilk ve en hızlı biçimde sağlamak. Bu yaklaşım, entegrasyon yolculuğumuzun da temelini oluşturuyor.

2009’dan bu yana Tivibu ile televizyon yayıncılığı alanında fark yarattık. Şimdi de bu alana daha fazla yatırım yapma kararı aldık. Artık televizyon yayıncılığı tüm boyutlarıyla Türk Telekom’un ana faaliyetlerinden biri olacak.

 

Türk Telekom Grubu olarak faaliyet gösterdiğimiz her alanda olduğu gibi liderlik vizyonumuzla Türkiye’deki televizyon yayıncılığı sektörünü de yeniden şekillendireceğiz.

Hedefimiz tüm Türkiye’nin ayrıcalıklı TV yayıncılığı hizmetinden faydalanması. Tivibu ile birlikte, Türkiye’de her eve ulaşmayı yani 20 milyondan fazla haneyi hedefliyoruz.”

 

Misyonumuz sektörün standartlarını yükseltmek

Türkiye için daha fazla ‘değer’ ve ‘sinerji’ yaratmak için ‘Bireysel ve Kurumsal segment’lerden oluşan yeni entegre yapının oluşturulduğunu belirten Grup Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir “Yeni entegre yapı içerisinde Türk Telekom Grubu’nun bireysel hizmetlerine bağlı tüm mobil, sabit telefon, geniş bant internet ve son olarak televizyon birimlerinin yönetimini üstlenmiş bulunuyorum. Bu bağlamda, hem Türk Telekom Grubu hem de benim adıma son derece heyecanlı ve verimli bir yıl olacak. Tamamen müşteri odaklı olan bu yeni organizasyon, müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını teknoloji ve lokasyon bağımsız karşılamaya yönelik bir yapı. Bu yeni yapıda, sabit ve mobil hizmetleri tek elden, entegre biçimde sunarken; yepyeni servis ve ürünleri de müşterilerimizle buluşturacağız. TV yayıncılığı bireysel segment altında bu yeni odağın en yenilikçi alanlarından biri olarak ana iş kollarımız arasında çok önemli bir yer tutacak. Bunun için de, TV yayıncılığı konusundaki hizmetlerimizi çeşitlendirerek hedeflerimizi büyütüyoruz. UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi yayın haklarını almış olmamız, Grubumuzun televizyon yayıncılığı alanındaki çalışmalarını daha üst noktaya taşıyacak önemli bir kazanım. Bu alandaki öncelikli odağımız sektörde uygulanan standartları yükseltmek olacak” diye konuştu.

Tivibu, futbol izleme deneyimini farklılaştıracak

Tivibu’nun, Avrupa futbolunun yeni adresi olacağını söyleyen Grup Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun ise şunları aktardı:

“Dünyanın en değerli spor olaylarından ikisini; IPTV’nin yanı sıra uydu teknolojisi üzerinden sunacağız. Türk Telekom’un güçlü altyapısı ve teknolojisiyle; futbol izleme deneyimini tamamen farklılaştıracağız. Futbolseverler artık maç saatinde ekranın karşısında olmak zorunda değiller,  Tivibu’nun ‘Tekrar İzle’ özelliği ile diledikleri maçı istedikleri zaman izleyebilecekler. Maçın en heyecanlı yerinde ekran başından ayrılmak zorunda kalan futbolseverler, Tivibu’nun IPTV’deki ‘Durdur İzle’ özelliği ile maç heyecanına kaldıkları yerden devam edebilecek. Tivibu’nun ‘Geri Al İzle’ özelliği sayesinde sporseverler IPTV’de canlı yayını geri alabilecek, en heyecan verici anları defalarca izleme fırsatı bulabilecek. Sporseverler, Tivibu’nun Türkiye’de bir ilk olan Spor Mozaik kanalı sayesinde IPTV’de 6 yayını aynı anda izleme imkânı elde edecek. HD maç yayınlarımızı sürdüreceğiz ve uydu yayınlarında bazı maçlarda 4K çözünürlüğüne ulaşacağız. Futbolseverleri, en ünlü spor yorumcularından maçları dinleme seçeneğiyle tanıştıracağız. Güçlü teknoloji altyapımız ve özel içeriklerimiz ile Türkiye’deki televizyon yayıncılığını geliştirerek, sektöre bu alanda da öncülük etmeye devam edeceğiz.”

 

Türk Telekom’un TRT ile yapılan iş birliğiyle, UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nin Salı ve Perşembe günleri oynanacak birer maçı TRT üzerinden açık kanalda da Tivibu ile eş zamanlı yayınlanacak.

 

Konuyla ilgili basın toplantısında konuşan TRT Genel Müdürü Şenol Göka şunları söyledi:

“Yedi kıtada futbolseverlerin büyük bir ilgiyle takip ettiği bu iki büyük organizasyonu TRT ve Tivibu ortaklığıyla Türk futbolseverlerle buluşturacak olmaktan dolayı mutluyuz. Bu iş birliğinin her iki taraf için ve Türk futbolu için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

PAYLAŞ
Önceki makaleE-Ticarette Yeni Dönem Başlıyor
Sonraki makaleArtık Yürürken Elektrik Üretmek Mümkün
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.