Torrent Kullanma Rehberi !

Torrent Kullanma Rehberi !

PAYLAŞ
Torrent Kullanma Rehberi

İnternette istediğiniz içeriğe ulaşmanın yolu bu yazıdan geçiyor! Torrent nasıl kullanılır?

opl_img-10114İnternetten dosya yüklemenin bir çok yolu var. Bu yöntemlerden en sık ve aslında en kolay olan yöntem Torrent kullanımı. Çok sıkı başımıza gelen “internette nereden dosya indiriyorsun?” sorularına tek bir kelime ile cevabım “torrent” oluyor. İlk duyulduğunda insanların torrent kelimesine karşı bir ön yargısı var. Çok karışıkmış gibi gelen bu dosya indirme yönteminin aslında 1-2 kez deneyip indirdikten sonra oldukça basit ve güvenli olduğunu siz de göreceksiniz. Öncelikle ihtiyacımız olan bir torrent yükleme programı. Benim sizler için önerim vuze ismindeki torrent yükleme programı olacaktır. Mac, Windows, Linux ve Android tabanlı işletim sistemlerinin çoğunu desteklemektedir. Programı www.vuze.com adresinden ücretsiz yükleyebilir ya da alternatif programlar denemek isterseniz Tixati, Utorrent, Bittorent gibi programları da kullanabilirsiniz.

 

Bir sonraki aşamaya geçmek için karşımıza bir engel çıkabilir. Nasıl mı ? www.torrentz.eu sitesi bizim için her türlü torrent kaynağını bulmamıza yarayan en önemli kaynak. Torrent aleminin Google’ı dersek yanlış olmaz. Kısacası, bu site bizim madenimiz. Adresi yazdığınızda siteye erişim sağlayabiliyorsanız hiç bir sorun yok demektir. Fakat “ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi mahkeme kararı ile engellenmiştir” gibi bir yazı ile karşılaşırsanız bunun için hemen paniklemeyin. Sizin için hazırladığımız yasaklı sitelere giriş rehberinden faydalanabilirsiniz.

Ethernet Cables

Şimdi gelelim doğru içeriği bulmak için yapmamız gerekenlere… Örneğin: Avatar filmine ulaşmak istiyoruz. Search kutucuğunun yanında bulunan kutucuğa Avatar dvd yazarsak karşımıza bir sürü avatar filmini gösteren link çıkacaktır. Bunlardan hangisi bizim istediğimiz? Dvd kalitesinin sıkıştırılmış formatında bir içerik indirmek istiyorsanız. Dvd Rip yazanlar düşük boyutlu indirilmesi daha kolay dosyaları bulacaktır. Şimdi biraz işin püf noktalarından sizi haberdar edelim. Film isminin yanında belirtilen dosyanın eklenme tarihi ve boyutunun yanı sıra yeşil renkli ve mavi renkli rakamları göreceksiniz. Bu rakamlardan yeşil olan bizlere Seeds’i yani kaynak dosyanın kaç torrent kullanıcısı tarafından paylaştırıldığını göstermekte, hemen yanındaki mavi rakamlar ise Leeches’i bu ise dosyanın kaç kişi tarafından aktif olarak yüklenildiğini göstermektedir. Seeds sayısı ne kadar yüksek ise dosyayı yükleme süremiz o kadar kısa olacaktır. Aynı şekilde Leeches sayısı ne kadar yüksek ise dosyanın bilgisayarımıza yüklenme süresi o kadar uzayacaktır. Kısacası Seeds’ i yüksek, Leeches’ i düşük olan dosyalar bizim için uygun olanlardır. Doğru ve hızlı yüklenecek torrent dosyanın püf noktasını artık biliyorsunuz, gelelim bu işlemin sonrasına. Tıkladığınız bağlantı ile karşımıza tekrar yeni bir sayfa açılacak. Karşımıza çıkan bu bağlantılar arasında sizlere önerim www.torrenthound.com’un yer aldığı bağlantı olacaktır. Torrenthound’ un bağlantısını açtıktan ve karşımıza çıkan sayfayı biraz aşağıya sürükledikten sonra download .torrent’ linkini tıkladığımızda bilgisayarımıza 250-350KB arası küçük ve çabuk yüklenebilir bir torrent dosyası yüklenecektir. Bu dosyayı tıklayıp vuze ile açtığınız zaman , vuze programında artık başarıyla ilk torrent dosyanızı yüklemeye başladığınızı göreceksiniz.

 

Yasaklı sitelere giriş rehberi!

Yasaklı sitelere girmek sadece 30 saniye!

İnternet her türlü bilgi, belge ve kaynağa ulaşma özgürlüğüdür! Elimizden alınan bu özgürlüğe karşı, biz de bu engelin üstesinden gelmenin ipuçlarını sizlere sunuyoruz. İnternet tarayıcınıza www.hidemyass.com adresini yazdıktan sonra, sitede ‘’Web Proxy ‘’ ibaresinin yer aldığı kutucuğa girmek istediğimiz sitenin adresini yani www.torrentz.eu ‘u yazıyoruz ve “hide my ass” butonuna tıklıyoruz. İşte işlem bu kadar basit. Az önce ulaşamadığınız siteye artık girebiliyorsunuz. Eğer girmek isteyip giremediğiniz yasaklı siteler var ise bu yöntemi ulaşamadığınız yasaklı siteler için de kullanabilirsiniz.

 

Torrent kullanırken bilmeniz gerekenler.

Torrent kullanmak tamamen yasaldır. Yasa dışı olan şey torrent yani indirme yönteminiz değil, indireceğiniz içerik yasal veya yasal dışı olabilir. Yasal olmayan şey ise lisansla korunan ürünlerin izin ve telif hakları ödenmeden yayımlanması ve bilgisayarınızda bulundurmaktır.

Torrent kullanımı hakkında sormak istediğiniz her şeyi bizlere torrent forumlarımızda sorabilirsiniz.