Trend Micro Uç Nokta Güvenliğinde Sektör Lideri Seçildi

Trend Micro Uç Nokta Güvenliğinde Sektör Lideri Seçildi

PAYLAŞ
Trend Micro Uç Nokta Güvenliğinde Sektör Lideri Seçildi
Trend Micro Uç Nokta Güvenliğinde Sektör Lideri Seçildi

Trend Micro Uç Nokta Güvenliğinde Sektör Lideri Seçildi! Forrester araştırma şirketine göre, Trend Micro, son çözümüyle, uç nokta güvenliğinde 15 şirket arasında en yüksek puanı alarak “Sınıfının En İyi Yetkinliklerine Sahip Ürün” seçildi ve pazar lideri oldu. Strateji kategorisinde 5 üzerinden 5 alan Trend Micro, pazarda bulunduğu yer itibariyle de en yüksek ikinci puanı aldı.

Forrester Wave™: Uç Nokta Güvenlik Ürünleri, 2018 2. Çeyrek raporuna göre “Trend Micro pazardaki en esnek ve gereken tüm özellikleri sunmaya devam ediyor” ve “Trend Micro sınıfının en iyi ürün yetkinliklerinin yanında engelleme ve belirleme motorlarının sürekli evrimiyle pazar liderliğini sürdürüyor”. Trend Micro, rapordaki 5 başlık olan tehditlere karşı koruma, veri güvenliği, mobil güvenlik, platform desteği ve diğer sistemlerle entegrasyonun hepsinde başarılı olarak rakiplerini geride bıraktı.

Trend Micro Akdeniz Ülkeleri, İsrail ve Katar Genel Müdürü Yakup Börekcioğlu, çözümlerini geliştirirken, müşterilerinden doğrudan ve devamlı olarak gelen tavsiye ve beklentileri baz aldıklarını belirtiyor. Börekcioğlu, “Bizce bu değerlendirme doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Ayrıca Trend Micro’nun geleneksel anti virüs çözümlerine güçlü bir alternatif olduğunun ve ek bir ürüne ihtiyaç duyulmadığının da bir başka kanıtı. Sanal yamalama yetkinliklerimiz benzersiz ve herhangi bir sistem açığı ortaya çıkmadan kullanıcılara sorunsuz bir koruma sağlıyor.

Müşterilerimizin, zararlı yazılım ve kötü niyetli kullanımı engelleme etkinliği konusunda, bize yüksek puanlar verdiğini ve uç nokta kullanıcı deneyiminde de olumlu değerlendirmeler aldığımızı görmekten memnuniyet duyuyoruz. 2016’dan beri kullandığımız, olaylar meydana gelmeden ve işletim zamanı sırasında gerçekleşen makine öğrenimini birçok üretici henüz kendi ürünlerinde uygulamaya başlamadı bile. ” dedi.

Geçtiğimiz aylarda Gartner’ın 2018 Uç Nokta Koruma Platformları (EPP) Magic Quadrantı’nda Lider markalardan biri olan Trend Micro, bu son değerlendirmeyle, uç nokta güvenliği pazarı gibi kritik bir alanda da ilerleme kaydettiğini ortaya koydu.

Zararlı yazılım ve kötü niyetli kullanımı engelleme, davranışsal tanımlama ve ürün performansını da içeren bu sonucun kilit noktası ise Forrester’ın bu değerlendirmeyi yaparken müşteri yorumlarını ve üçüncü parti test sonuçlarını kullanması. Strateji değerlendirilirken ise, kurumsal vizyon ve odak, güvenlik topluluğunun içinde yer alma ve ürün yol haritası ölçülüyor. Ayrıca pazardaki varlığı değerlendirilirken, her üreticinin büyük ölçekli şirket tabanındaki odağı ve lisanslı iş ortağı varlığı da hesaba katılıyor.

Trend Micro Uç Nokta Güvenliğinde Sektör Lideri Seçildi! Trend Micro’nun “Sistem yöneticilerinin farklı işletim ortamlarına uyum sağlamadaki esnekliği ve ölçeklenebilirliğinin yanı sıra yüksek seviyedeki otomasyonunun başarısı”nın vurgulandığı rapor, “tam anlamıyla uç nokta güvenlik yığınına ihtiyaç duyan çoğu büyük ölçekli şirket ortamı için kısa listeye eklenecek ilk isimlerden” olduğunu da ortaya koyuyor.

Trend Micro’nun uç nokta güvenlik teknolojisi XGen™ yaklaşımı tarafından yönlendiriliyor. Bu da doğru zamanda doğru teknolojiyi akıllıca bir şekilde uygulayan nesiller arası tehdit savunma tekniklerinin karışımı sonucunda çok geniş bir tehdit yelpazesine karşı çok daha etkili ve verimli korumayla sonuçlanıyor.