Türkiye’den Başlıklar

Türkiye’den Başlıklar

PAYLAŞ

besiktas-bayrakGezi parkı olaylarından sonra hayatlarımızdaki köklü değişiklikler. İstekler, dilekler, haykırışlar…

 

# Direniş sırasında orantısız güç kullandıkları için gözlerini kaybeden gençler gözlerini geri istediklerini söylediler.

# “Midem kaldırmıyor, bana göre Türk yargısı bitmiş bile diyebiliriz.” diyen Yargıtay Tetkik Hakimi Celal Çelik, Yargıtay’dan istifa etti.

# Gülse Birsel bugünkü yazısını “Alkol malkol derken özgürlüklere çatır çatır müdahale ediyorsunuz, millet çok sıkıldı! Gezi eyleminin temel meselesi ağaçlardır. Ama eylemin büyüyüp yayılmasındaki sivil ve duygusal alt yapının tercümesi şudur: “Eeeah yetti beaaa!” diyerek bitirdi.

# Dün bir açıklama yaparak, daha önce Beyoğlu Esnafı adına açıklama yapan kişileri tanımadıklarını söyleyen Beyoğlu esnafı bugün “3 günlük mühürleme” cezasıyla karşılaştı.

# Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün eski eşi olan  Aylin Kotil, %10’luk seçim barajının düşürülmesi için İstanbul’dan Ankara’ya yürüyor. Dün “Abdullah Cömert” yazılı tişörtüyle, bugün ise “Ali İsmail Korkmaz ” yazılı tişörtüyle yürüyen Aylin Kotil 28 Temmuz’da Ankara’da olmayı hedefliyor.

# Taksim’de Gezi eylemleri sırasında tutuklanan bayrak satıcısı Ali Sarıçiçek , 8 kişi ile birlikte tahliye edildi. Sarıçiçek’i cezaevi çıkışında ailesi karşıladı. Sarıçiçek burada küçük oğlunu kucağına alarak ‘İşte benim örgütüm’ ifadesini kullandı. Bir hukukçu gibi konuşan Sarıçiçek, ”Geç gelen adalet adalet değildir. Delillerden suçlulara değil de, suçlulardan delillere gitmeye çabalıyorlar” dedi.