Uber, Yemek Teslimatına Başlıyor!

Uber, Yemek Teslimatına Başlıyor!

PAYLAŞ

ABD’de Los Angeles bölgesinde yeni hizmet vermeye başlayan UberEats uygulaması, aslında Uber’in daha önce denemesini yaptığı bir alanda hizmet veriyor.

Araç tedarik uygulaması olarak bilinen Uber daha önce de yemek servisi yapmayı denemişti ancak o denemede Uber sadece seçilmiş az sayıda menünün teslimatını gerçekleştiriyordu. Bu menüler de çoğunlukla çalışanların öğle yemeği arasında tercih ettiği sandviç ve içecek seçeneklerinden oluşuyordu.

Uber’in yeni uygulaması UberEats ise çok sayıda restoranın tüm menülerini kapsıyor. Müşteri siparişini verdikten sonra bir Uber taksisi söz konusu restorana yöneliyor, bu sırada siparişi hazırlayan restoran paketi şoföre teslim ediyor ve Uber aracı paketi alıcısına götürüyor. Müşterilerin bu hızlı servis için Uber’e standart olarak 5 dolar ödemesi gerekiyor.

uber-eats

Ayrıca Uber, rakip ulaştırma servislerinin aksine, şehrin bir ucundan diğerine gönderim de yapmıyor. Yani UberEats müşterileri, sadece kendi semtlerindeki restoranlarından sipariş verebiliyorlar. Böylece yemeklerin hızlı, lezzetli, taze kalmasını sağlarken, kendi ulaşım maliyetini de minimumda tutuyor.

UberEats modeli başarılı olursa, Uber’in uygulamayı araçlarının etkin olduğu diğer şehir ve ülkelere de götürmesi bekleniyor.