Ünlü Rapper Travis Scott, Fortnite Oyununda Konser Verdi!

Ünlü Rapper Travis Scott, Fortnite Oyununda Konser Verdi!

PAYLAŞ
Ünlü Rapper Travis Scott, Fortnite Oyununda Konser Verdi!
Ünlü Rapper Travis Scott, Fortnite Oyununda Konser Verdi!

Ünlü Rapper Travis Scott, Fortnite Oyununda Konser Verdi! Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını hayatları olumsuz etkilemeye devam ediyor. Fazlasıyla tehlikeli bir virüs olan Covid-19 can almaya devam ediyor. Şu ana kadar toplam 2,732,701 koronavirüs vakası görülürken maalesef 191,150 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. (Açıklanan resmi sayılar – Worldometer verileri)

Virüs nedeniyle pek çok etkinlik iptal edildi veya ertelendi. Kalabalık kitlelerin katılım göstereceği etkinliklerin çoğuna katılım gerçekleşmedi. Birçok sporda ligler, turnuvalar ertelenirken, fuarlar, teknoloji fuarları ve konserler de henüz gerçekleştirilemiyor. Bu süreçte hala devam ettirilebilen etkinliklerse oldukça kısıtlı. Oyun oynamak, müzik dinlemek ve dizi izlemek en çok tercih edilen aktivitelerin başında geliyor. Konsol ve PC oyunculuğunda ciddi bir artış yaşandığını söyleyebiliriz. Özellikle bu zorlu süreçte firmaların da oyunculara destek olması sayesinde pek çok oyuna ücretsiz erişim sağlanabiliyor. Bu konuda da en çok öne çıkan Epic Games oldu. Epic Games Store üzerinden her hafta ücretsiz oyun veren firma koronavirüs sürecinde de bu kampanyasını devam ettirdi. Ancak bunun dışında gerçekleştirilen bir etkinlik var ki müzik dinleme ve oyun oynama etkinliklerini birbiriyle harmanlıyor.

unlu-rapper-travis-scott-fortnite-oyununda-konser-verdi

Geliştiricisi oldukları ve yayın haklarını elinde bulundurdukları Fortnite isimli oyun bir zamanların en çok oynanan Battle Royale oyunu olarak dikkat çekmişti. Şirket koronavirüs sürecinde bu unvanı geri kazanmak için elinden geleni ardına koymuyor. Travis Scott ile anlaşılmasının ardından oyun içinde konser verileceği duyurulmuştu. Bu Epic Games’in ilk konser anlaşması değil. Daha önce de Marshmello ile benzer bir etkinlik gerçekleştiren Epic, yaptığı etkinlik ile oldukça beğeni toplamıştı.

5 konserlik serinin ilki dün gece gerçekleştirildi. İlk konser oyuncular tarafından fazlasıyla beğenildi. Travis Scott’un tek kişilik çalışması olan Astronomical adlı parçasına odaklanıldı. Medya şirketi Lightshed, 1,2 milyonu Fortnite oyununun içinde olmak üzere 2 milyon insanın konseri canlı takip ettiğini duyurdu. Ayrıca etkinliğe katılım gösteren herkese ücretsiz bir planör ve iki yeni yükleme ekranı hediye edildi. Konseri herkesin takip edebilmesi için 4 adet etkinlik daha gerçekleştirilecek. Bunlar aşağıdaki tarihlerde gerçekleştirilecek.

  • 24 Nisan Cuma, Saat 02.00
  • 24 Nisan Cuma, Saat 17.00
  • 25 Nisan Cumartesi, Saat 18.00
  • 25 Nisan Cumartesi, Saat 19.00
  • 26 Nisan Pazar, Saat 01.00

Adeta bir görsel şölen olan etkinliğin videosunu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.