Yandex Trafik Anlık Analiz Sistemi Ankara’da

Yandex Trafik Anlık Analiz Sistemi Ankara’da

PAYLAŞ

Türkiyede yaptığı yatırımlar ile günden güne büyüyen arama motoru Yandex, İstanbul’dan sonra Ankara içinde anlık trafik durumunu sunmaya başladı.


Ankara’nın trafiğini analiz etmeyen başlayan Yandex Navigasyon ile Ankara’nın trafik durumunu anlık olarak görüntüleyebilecekler. 
Trafik sıkışıklığını geliştirilen puan cetveline göre takip etmek isteyen kullanıcılar, hem Yandex’in ana sayfasında, hem Yandex.Haritalar’da, hem de Yandex.Navigasyon’da ilgili endeksi görebiliyor.

Yandex Trafik Servisi Nasıl Çalışıyor?

Yandex.Trafik, trafik durumuna dair sürekli güncelleştirilmekte olan bilginin Yandex.Haritalar servisi çerçevesinde geliştirilen şehir planları veya karayolu haritaları üzerinde kullanıcıya sunulduğu bir web servisidir. Karayolu trafiğinin sıkışık olduğu büyük şehirler için ayrıca trafik sıkışıklığı ortalama endeksini de belirleyen Yandex.Trafik, böylece sürücülerin şehirdeki trafik durumuna dair genel bir bilgiye ulaşmasına da yardımcı olur. Yandex.Trafik’in tam olarak nasıl çalıştığını aşamalı olarak anlatmaya çalışalım.