Yeni Battle Royale Oyunu Shadow Arena İncelemesi

Yeni Battle Royale Oyunu Shadow Arena İncelemesi

PAYLAŞ
yeni-battle-royale-oyunu-shadow-arena-incelemesi

Pearl Abyss tarafından yayınlanan aksiyon dolu Battle Royale oyunu Shadow Arena beta test sürümü tüm oyuncularla buluştu. Oyuncular, bu yeni oyunu deneyimlerken aynı anda geliştirilmesi için destek olacaklar. Oyun 8 Mart tarihine kadar beta sürümüyle birlikte belirli saatlerde açık! Başrolüne geçeceğiniz oyunda amacınız 40 kişinin arasında sona kalan olmak ya da kendinize bir takım arkadaşı seçerek 20 grubun arasında sona kalan olarak mücadeleyi tamamlamak olacak. Aynı zamanda rakiplerinizle savaşırken, canavarlarla mücadele edip onlardan düşüreceğiniz sandıklarla elde edeceğiniz eşyalar sayesinde kendinizi geliştirebileceksiniz.

Yola devam ederken aynı zamanda haritayı kontrol etmeniz gerekiyor çünkü alan her an kısıtlanabilir ve geride kalırsanız sizi öldürebilir.

Bu heyecan dolu oyunu sizler için inceledik ve tüm ayrıntılarıyla işte Shadow Arena oyun incelememiz sizlerle!

Shadow Arena Başlangıç

Oyuna ilk giriş yaptığınız zaman karşınıza tüm karakterlerin olduğu bir ana lobi geliyor. Oyunda toplamda 9 karakter var ve bu karakterlerin hepsi farklı özelliklere sahip. Büyücüsünden suikastçısına, tankından dövüşçüsüne bu 9 karakter tamamen kendilerine özgü becerileriyle bizimle buluşmak için bekliyor.

Ana lobide yer alan kategoriler ise; Ana Menü, Oyun, Beceri Geliştirme, Sıralama, Depo ve Dükkan olarak ayrılıyor. Şu an beta sürümünü oynayan oyuncular için henüz Dükkan kategorisi aktif değil.

İlk başta karşınıza gelen Ana Lobi kısmında hesabınızın seviyesini ve gölgenizi görebilirsiniz. Sağ üst köşede ise oyun içi arkadaşlarınızla konuşabileceğiniz mikrofon ve kulaklık özellikleri yer alıyor. Bu sayede başka oyun dışı bir uygulamaya gerek kalmadan arkadaşlarınızla iletişime geçebilirsiniz.

Aynı zamanda sağ alt köşede arkadaş listenize ve arkadaş ekleme kısımlarına ulaşabilirsiniz. Her şeyiniz hazır olduğunda ise oynamak istediğiniz karakteri seçerek sol üst köşedeki Oyunu Başlat butonuna tıklayarak, Shadow Arena macerasına başlayabilirsiniz.

Şimdi karakterleri tanıyalım!

Karakterler

Oyunda yukarıda da belirttiğimiz gibi toplamda 9 karakter bulunuyor. İşte karakterler;

Jordine Ducas

shadow-arena-beta-sürüm-incelemesi-karakterler

 Yeonhwa

shadow-arena-beta-sürüm-incelemesi-karakterler3

Ahon Kirus

shadow-arena-beta-sürüm-incelemesi-karakterler4

Gerhard Shultz

Gerhard Shultz

Haru

Haru

Harewan

Harewan

Orwen

Orwen

Goyen

Goyen

Badal the Golden

Badal the Golden

Bu karakterlerden birini seçip oyuna başlayabiliyoruz. Oyun modlarını yakından inceleyelim.

Oyun Modları

Oyun Modları

Eğer Bireysel oyun modunu seçerseniz, birbirinden farklı sizin dışınızdaki 39 karakterle mücadele etmeniz gerekecek. Oyun başladığı anda karşınıza çıkan diğer bireysel karakterleri alt ederek sona kalan kişi olmaya çalışabilirsiniz ama aynı zamanda siz bir karakterle mücadele ederken başka bir karakter de size dahil olursa bu mücadele 3 kişilik bir savaşa ya da daha fazlasına dönüşebilir. O yüzden oyunda ilerlerken her an arkanızı kollamanız ve dikkatli olmanız gerekiyor.

Takım Savaşı modunda ise yanınıza alacağınız bir arkadaşınızla 2 kişilik mücadeleye başlayabilirsiniz. Bu şekilde bir oyuna başlarsanız toplamda 20 grupluk bir mücadelenin içinde olacaksınız ve takım arkadaşınızın yardımıyla daha fazla hayatta kalabilir ve sona ulaşma şansınızı arttırabilirsiniz.

Takım Modları

Eğitim Modu ise mücadeleye dahil olmadan önce kendinizi geliştirmeniz için açılmış bir mod burada her karakterle pratik yaparak diğer modlarda sona kalan kişi olma şansınızı arttırabilirsiniz.

Gizli savaş modu ise başka oyuncular ile özel oyun kurabildiğimiz bir oyun modu. Sadece kendi davet ettiğiniz oyuncularla bir oyun kurup, birlikte mücadele edebiliyorsunuz.

Ana Lobideki 3. kategori Beceri Geliştirme;

Burada oyun oynadıkça biriktirebildiğiniz Beceri Taşları sayesinde karakterlerinizin becerilerini geliştirebiliyorsunuz. Bu da mücadele verdiğiniz esnada size avantaj sağlayarak sona yaklaşmanızda yardımcı oluyor. İlk başta 10 Beceri Taşı ile 1 yeteneğinizi yükseltebiliyorsunuz. Daha sonra her yükselişte istenilen Beceri Taşı miktarı artıyor. 2. ise 15 Beceri Taşı isteyerek devam ediyor.

 

Sıralama

Oyuncular her maç sonrası kendi bölgelerinde ve globalde kaçıncı sırada olduklarını görebiliyorlar.

sıralama

Depo

Depo kısmı tamamen oyuna başlarken şansınızı arttırmak üzere geliştirilmiş bir kategori. Oyuna ilk başladığınızda Depo kısmından seçtiğiniz ekipmanınızı görev yaparak alıp, eşyalarınıza ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu Depo kısmındaki ekipmanlarınızı oyun sonu size rastgele verilen ve sizin aralarından seçim yaptığınız eşyalarla doldurabilirsiniz.

Depo

Kategoriler arasındaki Dükkan kısmı ise henüz açık değil. Bu nedenle elde ettiğimiz altınlarla herhangi bir harcama yapamıyoruz.

Oyuna Başlıyoruz!

Hangi karakterle mücadele etmeye karar verdiyseniz, oyuna başlıyoruz. Karakterinizi seçtikten sonra oyuna başlamadan önce önünüze gelen bir diğer ekran ise Mühürlü Sandık kısmı olacak. Bu kısımdan Depo kısmında biriktirdiğiniz eşyalardan birini seçerek oyuna başlayabilirsiniz. Seçtiğiniz eşyaya göre oyun içinde size bir görev verilecek. Eşyanızı seçtikten sonra Hazır tuşuna basın ve oyun başlasın.

Bekleme Alanı ve Düello

bekleme alanı ve düello

Oyunu Başlat dedikten sonra geldiğiniz Bekleme Alanı’nda diğer oyuncuların tamamlanmasını bekliyorsunuz. Beklerken seçtiğiniz karakterin yeteneklerini deneyebilip, antreman yaparak mücadeleye hazırlanabiliyorsunuz. Aynı zamanda diğer bekleyen karakterlere Düello isteği atarak savaşabiliyorsunuz. Öldüğünüzde herhangi bir ceza almadan beklemeye devam edebiliyorsunuz. Beklenen oyuncuların sayısı 40’a ulaştığı zaman oyuna geri sayım başlıyor.

shadow-arena-beta-sürüm-incelemesi

Geri sayım biterken Kara Ruh silüetinde oyun alanınıza doğru fırlatılıyorsunuz. Gitmek istediğiniz yöne doğru kendinizi hareket ettirebilirsiniz.

shadow-arena-beta-sürüm-incelemesi

Kara ruh olarak toprağa bastıktan sonra karakterinize dönüşebiliyorsunuz. Her karakterin kendine ait becerileri var fakat ortak becerilerde bulunuyor. Eğer mücadele esnasında Q tuşuna basarsanız anlık olarak Kara Ruh siluetine dönüşüyorsunuz. Eğer E tuşuna basarsanız başka bir alana ışınlanıyorsunuz.

Oyuna başladığınızda karşınızda bir sürü canavar olacak, onları kestikçe sandıklar elde edeceksiniz. R tuşuna basarak eşyaları toplayabilecek, daha sonra G tuşuna bastığınızda otomatik olarak karakteriniz o eşyayla donanacak. I tuşuna basarak Envanter kısmına ulaşabilirsiniz. Z tuşuna basarak Can Potu ile canınızı yenilebiliyorsunuz. X tuşu ile ise aldığınız Enerji Potu sayesinde enerjinizi doldurarak hızlı koşabiliyorsunuz. Oyuna devam edip canavar keserek ise oyun içi becerilerinizi geliştiriyorsunuz.

shadow-arena-beta-sürüm-incelemesi

Alana indiğiniz anda öldükten sonra dirilebilmeniz için 4 dakikaya sahip oluyorsunuz. Bu süreçte ölürseniz tekrar Kara Ruh olarak canlanıp oyuna devam edebiliyorsunuz. 4 dakikanın sonunda gerçek mücadele başlıyor.

Haritada henüz küçük, etrafta çok fazla canavar var ve yolunuza devam ederken onları alt etmeniz gerekiyor. Tabii ki bu sizin gelişmenize yardımcı oluyor. Aynı zamanda gezerken Altar’a rastlayabilirsiniz. Aktif hale getirebilmek için Gölge Hükümdarı adlı bossu öldürmeniz gerekiyor.

shadow-arena-beta-sürüm-incelemesi-altar

Oyunun sonlarına yaklaştığınız zaman şartlar zorlaşıyor ve büyük bir ejderha belirerek dar alanda alevler saçarak canınızı azaltıyor. Sona kalma yolunda bu şekilde de ölebilirsiniz. Öldüğünüzde ise oyunu Kara Ruh siluetinde izlemeye devam edebiliyorsunuz.

shadow-arena-beta-sürüm-incelemesi-ejderha

 Oyun Sonu

Oyun bitimindeki son ekranda ise kapsamlı bir istatistik ekranı beliriyor. Oyunda neler yaptığınızı buradan inceleyebiliyorsunuz.